logo

http://prsa.com.pl/artykul.aspx?id=202339

PUCHAR ŚWIATA W ZAKOPANEM – RELACJE W PROGRAMIE 1 POLSKIEGO RADIA

Piątek, 14 stycznia 2022

W najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Zakopanem. Rywalizacji z bliska przyglądać się będą dziennikarze Jedynki. W sobotę i niedzielę na relacje z Wielkiej Krokwi zapraszają – Rafał Bała, Andrzej Grabowski i Marek Solecki. Więcej informacji - w tym analizy, wywiady, klasyfikacja generalna PŚ - na stronie skokinarciarskie.polskieradio24.pl.

Pucharowa rywalizacja na Wielkiej Krokwi rozpocznie się w piątek od oficjalnych treningów i kwalifikacji do konkursu indywidualnego. W sobotę skoczkowie mają rywalizować w konkursie drużynowym. O indywidualne zwycięstwo powalczą dzień później.

Rywalizację skoczków w Zakopanem obserwować będą Andrzej Grabowski i Marek Solecki. Gospodarzem studia w Warszawie będzie Rafał Bała. W sobotę relacje z Zawodów od 16:00 do 18:00, a w niedzielę studio od godz. 16:00 do godz. 19:00.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najwyżej z Polaków, na miejscu 16, klasyfikowany jest Kamil Stoch. W poprzednim sezonie, w Zakopanem triumfował Norweg Halvor Egner Granerud. Po zawodach w zimowej stolicy Polski skoczkowie w kolejny weekend przeniosą się do niemieckiego Titisee-Neustadt.

Relacje z Pucharu Świata w Zakopanem na antenie Programu 1:

- Konkurs drużynowy: sobota 14 stycznia, od godz. 16.00

- Konkurs indywidualny niedziela 15 stycznia, od godz. 16.00

Copyright © Polskie Radio S.A