logo

http://prsa.com.pl/artykul.aspx?id=202200

SERWIS SPECJALNY BITWA WARSZAWSKA 1920 NOMINOWANY DO PRIX ITALIA 2021

Środa, 2 czerwca 2021

Impreza odbędzie się w dniach 14 – 18 czerwca bieżącego roku. Podczas „Prix Italia" przyznawane są najstarsze i najbardziej prestiżowe nagrody dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych.

 

Wyróżniony serwis internetowy bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu Niepodległa z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej w celu uczczenia bohaterów i przedstawienia wydarzeń, jakie rozegrały się w 1920 roku. Interaktywny serwis poświęcony jednej z najważniejszych bitew w historii świata zawiera liczne nagrania uczestników tamtych wydarzeń pochodzące z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Na stronie dostępne są mapy sytuacji geopolitycznej w 1920 roku oraz grafiki i animacje z porównaniem potencjału Armii Polskiej i Armii Czerwonej. Wśród materiałów audio i wideo znajdują się bezcenne archiwalia w postaci filmu z badania lekarskiego ochotników; wspomnienia Edwarda Witkowskiego czy film o kobietach na froncie i jego zapleczu.   Serwis dostępny jest w sześciu wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej, ukraińskiej i węgierskiej.

 

Serwis specjalny bitwa1920.gov.pl został nagrodzony w prestiżowym konkursie branży mobilnej Mobile Trends Awards 2020 w kategorii „Strona mobilna/ RWD - Kultura i edukacja" oraz otrzymał Nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020.

Na Prix Italia będzie konkurował w kategorii „Web Fiction” z projektami z Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii, Szwajcarii i Anglii.  Prix Italia to międzynarodowy konkurs dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych organizowany od 1948 roku we Włoszech. Przyznawane nagrody nazywane są „radiowymi Oskarami".

Copyright © Polskie Radio S.A