logo

http://prsa.com.pl/artykul.aspx?id=202070

FINAŁ „LATA Z RADIEM” 2020 - JUŻ JUTRO MATT DUSK WYSTĄPI NA WAKACYJNEJ SCENIE RADIOWEJ JEDYNKI

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020
Matt Dusk to twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu, swingu i popu. Pochodzący z Kanady wokalista, muzyk i kompozytor współpracował z wieloma polskimi artystami – śpiewał m.in. z Edytą Górniak, Margaret, sanah (która również gościła na scenie „Lata z radiem” w tym roku), Rafałem Brzozowskim czy Agą Zaryan. Słuchacze radiowej Jedynki z pewnością pamiętają utwór w jego wykonaniu „My Way”/„Szczęście jest we mnie”, będący muzycznym hołdem oddanym Zbigniewowi Wodeckiemu. Dusk zaśpiewał go, wykorzystując nagranie Wodeckiego sprzed lat, tak by powstało wrażenie duetu. – To piękna piosenka i żałuję, że nie miałem okazji nagrać jej ze Zbigniewem Wodeckim, gdy żył. Bardzo żałuję, że nigdy nie zaśpiewaliśmy razem na scenie – mówił goszcząc w „Muzycznej Jedynce”.

Laureat wielu nagród, w tym m.in. „Diamentu Trójki” czy „Róż Gali” 2016 w kategorii „muzyka”, to doświadczony wokalista i fantastyczny showman, o czym wirtualnie zgromadzona publiczność przekona się już jutro. Podczas koncertu „Lata z radiem” Matt Dusk zaprezentuje swoje największe przeboje ze złotych i platynowych płyt (w tym m.in. „Back in Town”, „Good News”, „My Funny Valentine”), jak również utwory z zapowiadanego na jesień albumu „Sinatra with Matt Dusk”. Jego premiera zaplanowana jest na 9 października br. To będzie zestaw hitów, który zabierze słuchaczy na wycieczkę przez całą karierę Franka Sinatry – jej wzloty, upadki, radości i problemy sercowe.

Artysta nie zapomniał również o polskich fanach: na płycie znajdą się dwa angielsko-polskie duety. Jeden z nich to wspominany utwór „My Way” ze Zbigniewem Wodeckim. Drugi? Być może jego premierowe wykonanie usłyszymy podczas jutrzejszego koncertu.
Przypomnijmy, że koncerty tegorocznej odsłony „Lata z radiem” odbywają się bez udziału publiczności, nie oznacza to jednak, że nie można zadawać pytań swoim ulubionym artystom. Wystarczy umieścić je w komentarzu pod postem w wydarzeniu zapowiadającym jutrzejszy występ Matta Duska. Odpowiedzi na wybrane z nich będzie można usłyszeć podczas rozmowy artysty z Anną Will i Marcinem Kusym tuż przed koncertem.

Koncert on-line Matta Duska będzie można zobaczyć we wtorek o godz. 20.00 na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. Z kolei w piątek – tuż po serwisie – również o godz. 20.00 radiowa Jedynka przypomni występ zagranicznej gwiazdy podczas retransmisji koncertu w audycji „Tu jest muzyka”.

Od początku wakacji co tydzień na scenie „Lata z radiem” gościli ulubieni artyści słuchaczy radiowej Jedynki. Tego lata zagrali: Piotr Cugowski, Baranovski, sanah, IRA, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Anna Wyszkoni, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska i MROZU.

◆ Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl i latozradiem.pl.

Copyright © Polskie Radio S.A