logo

http://prsa.com.pl/artykul.aspx?id=201821

“LATO Z RADIEM FESTIWAL” 2019 W PIĄTEK I SOBOTĘ W PUCKU

Wtorek, 16 lipca 2019

Już 19 i 20 lipca „Lato z Radiem Festiwal” 2019 zagości w nadmorskim Pucku. Na dwa dni zamieni się w najbardziej rodzinne i muzyczne miasto Polski! Koncertom towarzyszyć będzie mnóstwo festiwalowych atrakcji. Wystąpią Daria Zawiałow, Muniek Staszczyk, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band, Kapela ze Wsi Warszawa i Warszawskie Combo Taneczne. 

W najchętniej odwiedzanych miejscach miasta w piątek i w sobotę w Strefach: Muzycznej, Familijnej i Relaksu na gości czekać będzie wiele niespodzianek. Fani spotkają artystów, dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia, będą mogli wziąć udział w audycjach na żywo. W Strefie Familijnej specjalne propozycje dla najmłodszych przygotowało Polskie Radio Dzieciom. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

W piątek 19 lipca na Stadionie Miejskim od godz. 20.00 wystąpią: Warszawskie Combo Taneczne oraz Kapela ze Wsi Warszawa.   W sobotę 20 lipca od godz. 18.00 zagrają: Chopin University Big Bandpod dyrekcją Piotra Kostrzewy z gościnnym udziałem Sławka Uniatowskiego, który zaśpiewa repertuar Zbigniewa Wodeckiego - zaraz po tym wystąpi we wspaniałym solowym koncercie. Następnie sceną zawładnie Muniek i Przyjaciele – nowy projekt muzyczny Muńka Staszczyka. Wieczór zakończy Daria Zawiałow, która tak zaprasza na sobotę: "Zapewniamy ogień! Serdecznie zapraszamy na koncert w Pucku!"

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w Strefie Muzycznej, atrakcje przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom w Strefie Familijnej oraz zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu w Strefie Relaksu.

Strefa Muzyczna  ulokowana na Zielonej Plaży, zaprasza od piątku 19 lipca od godz. 15.00. Gospodarzem Strefy będzie Damian Sikorski – dziennikarz radiowej Czwórki, który opowie o cieszącym się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych wykonawców plebiscycie „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Właśnie zakończyła się kolejna jego edycja, w sierpniu poznamy laureatów: to im wyda płytę Agencja Muzyczna Polskiego Radia! Jednym z gości będzie dziennikarz radiowej Trójki Piotr Baron, który wieczorem – od godz. 19.00 poprowadzi  "Listę przebojów Trójki". Wcześniej będzie można zadać pytania, jakich nie byłoby okazji zadać w innych okolicznościach zespołowi Warszawskie Combo Taneczne oraz jego liderowi Jankowi Młynarskiemu. Do Strefy Muzycznej zawita także Kapela ze Wsi Warszawa – jeden z najbardziej na świecie cenionych i lubianych zespołów folkowych. Bto więc wyjątkowa okazja,  by muzyków podpytać o to, jak zmienia się życie kilka lat po tym, jak wygrało się konkurs "Nowa Tradycja" w Polskim Radiu (od tego zaczęła się kariera Kapeli). 

Sobota  w Strefie Muzycznej zapowiada się równie ciekawie: od godz. 12.00 można będzie spotkać festiwalowych gości w mniej formalnych okolicznościach. A pojawią się w niej m.in. Sławek Uniatowski, który dał się poznać jako genialny wykonawca piosenek Franka Sinatry i Zbigniewa Wodeckiego, teraz już jako wykonawca własnego repertuaru. Piotr Metz, dyrektor artystyczny Festiwalu, jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy muzycznych, który rozmawiał chyba ze wszystkimi największymi legendami muzycznymi świata, oraz gwiazda młodego pokolenia Daria Zawiałow. Publiczność będzie też miała okazję posłuchać rozmowy Damiana Sikorskiego z Marcinem Kusym, szefem muzycznym radiowej Jedynki, jednym z prowadzących tegoroczne koncerty, ale też autorem wyboru utworów na płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019". Z kolei gościem Piotra Barona będzie Piotr Kostrzewa z Chopin University Big Band, który jak mało kto potrafi porwać publiczność stylem dyrygowania i opowiadaniem o muzyce, wykonawcach i swojej pasji. Wszystkie rozmowy będą relacjonowane na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl

Na gości w Strefie Muzycznej czekają też inne niespodzianki: sklepik muzyczny, gdzie będzie można kupić płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019" oraz te wydawane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, strefa VR oraz strefa wielośladów, w której można wspólnie z muzykami „złożyć” własny utwór instrumentalny z osobno nagrywanych dźwięków. W Zakopanem, gdzie wystartował tegoroczny Festiwal, do późnych godzin wieczornych setki uczestników z powodzeniem próbowały tu swoich sił.

Na maluchów i ich rodziców mnóstwo atrakcji czekać będzie w Strefie Familijnej, w której rządy obejmą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. Na Zielonej Plaży przez dwa festiwalowe dni od godz. 12.00 będzie można wziąć udział w nauce piosenek, nauce gry na bębnach afrykańskich, a także w niezwykle atrakcyjnych dla dzieci warsztatach reporterskich, posłuchać czytanek z rolami odgrywanymi przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Najmłodszych zainteresują też z pewnością gry i zabawy sportowe, niezwykle zabawne „Kalamabury muzyczne” oraz spektakl cyrkowy z - uwaga - warsztatami cyrkowymi! Przez całe dwa dni w Strefie Familijnej m.in. również malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia oraz kącik reporterski, w którym będzie można nagrać pozdrowienia dla bliskich.

Dla spragnionych odpoczynku po muzycznych emocjach Ola Żelazo prowadząca „Poranną gimnastykę” w radiowej Jedynce, proponuje aktywny wypoczynek w Strefie Relaksu, która znajdować się będzie na Plaży Puck. W programie m.in. relaks przy muzyce, ćwiczenia wyciszające, joga, pilates, hula-hoop i wiele innych atrakcji dla aktywnych.

Copyright © Polskie Radio S.A