X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Informacje o praktykach studenckich

Czwartek, 10 września 2020

Szanowni Studenci, 

 

obecnie studenckie praktyki zawodowe realizujemy głównie w formie zdalnej.

 

W przypadku pytań, prosimy o kontakt.

 

 

Studenckie praktyki zawodowe

 

Celem organizowania studenckich praktyk zawodowych w Polskim Radiu S.A. jest pogłębianie wiedzy teoretycznej i doskonalenie umiejętności zawodowych studentów w rzeczywistych warunkach pracy, a także zapoznanie ich ze strukturą organizacyjną, zakresem działalności
 i specyfiką funkcjonowania określonych komórek organizacyjnych Polskiego Radia, przepisami porządkowymi, organizacyjnymi i innymi aktami prawnymi obowiązującymi w Spółce. Praktyki są nieodpłatne.

Adresaci:  studenci szkół wyższych.

Czas trwania praktyki:  30 dni (50* godzin) lub 15 dni (25 godzin).
 *maksymalny wymiar praktyki.

Jak długo trwa program:  wnioski o odbycie studenckiej  praktyki zawodowej w Polskim Radiu – Spółki Akcyjnej  przyjmujemy przez cały rok w miarę posiadania wolnych miejsc. Aplikować można od stycznia do grudnia (nie przyjmujemy w bieżącym roku wniosków o praktyki na kolejny rok).

Gdzie:  zależy od kierunku studiów zainteresowanego. Głównie organizujemy praktyki dziennikarskie oraz z dziedziny realizacji dźwięku. Oprócz pionu programowego, praktyki można odbywać też w pionie administracyjnym, czy technicznym.

Jak aplikować:  należy wypełnić wniosek o praktykę w formacie Word  i przesłać na adres: monika.szopa@polskieradio.pl oraz czekać na kontakt. We wniosku należy zaznaczyć swoje preferencje co do miejsca odbywania praktyki (np. w którymś z programów) oraz określić optymalną dla siebie datę odbywania  praktyki. Polskie Radio ma 30 dni na realizację wniosku, prosimy więc o przesyłanie wniosków z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.

Procedura:  po przesłaniu wniosku o odbywanie praktyki oraz po zaopiniowaniu go ze strony Polskiego Radia, kandydat otrzyma potwierdzenie przyjęcia (lub odmowy przyjęcia) na praktyki drogą elektroniczną. W informacji podane będą m.in. numery kontaktowe do opiekuna praktyki, data  rozpoczęcia i zakończenia praktyki oraz inne instrukcje. Po zakończeniu praktyki zostanie przygotowana opinia i zaświadczenie.

Porozumienie/umowa:  jeżeli uczelnia wymaga od swoich studentów przedstawienia podpisanego porozumienia o możliwości odbywania praktyki, prosimy o dostarczenie stosownego dokumentu podpisanego z ramienia uczelni w dwóch egzemplarzach co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem praktykiPorozumienia nie będą przyjmowane w trakcie trwania praktyki ani po jej zakończeniu. Można skorzystać z przygotowanego przez nas porozumienia lub tego, które oferuje uczelnia.

Jakie dokumenty należy przedstawić :
Przed rozpoczęciem praktyki prosimy o przesłanie w formie skanu:
- zaświadczenie ze studiów potwierdzającego status studenta,
- kopię polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków na okres praktyki.
 Jeśli student jest ubezpieczony za pośrednictwem uczelni, stosowny zapis może znaleźć się na zaświadczeniu z uczelni, w przypadku braku polisy, należy ją wykupić.

Szkolenia:  przed przystąpieniem do praktyki, każdy student ma obowiązek odbyć szkolenia wstępne (bhp, ochrona ppoż., ochrona danych osobowych), które są organizowane w Polskim Radiu S.A.

Polskie Radio S.A. nie pokrywa kosztów przejazdu, ubezpieczenia, zakwaterowania, wyżywienia podczas trwania praktyki.
DODATKOWE INFORMACJE:

Polskie Radio S.A.

Biuro Zarządu/Centrum Szkoleń

al. Niepodległości 77/85

00-977 Warszawa

tel. 22/645 54 88

e – mail  Bogumila.Wojcik@polskieradio.pl


 
Wzory dokumentów do pobrania: 

« wstecz