X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

STARTUJE FESTIWAL WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO „ŁAŃCUCH XIX” – TRANSMISJE W RADIOWEJ DWÓJCE

Piątek, 21 stycznia 2022

22 stycznia rozpoczyna się w Warszawie Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch XIX” poświęcony twórczości wybitnego kompozytora. Program 2 Polskiego Radia, współorganizator przedsięwzięcia, zaprasza na transmisję koncertu inauguracyjnego – z udziałem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Clelii Cafiero.

Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch” prezentuje najwartościowsze zjawiska i trendy w polskiej i światowej kulturze muzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości patrona wydarzenia oraz artystów z nim związanych. Tegoroczna edycja wydarzenia, w ramach której odbędzie się pięć premierowych koncertów, potrwa do 6 lutego.Przegląd zainauguruje koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Clelii Cafiero. 22 stycznia, w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, katowickim symfonikom towarzyszyć będą soliści: Martyna Zakrzewska, Cezary Duchnowski i Marcin Rupociński. W programie muzyka: Bolesława Szabelskiego, Kazimierza Serockiego oraz – oczywiście – patrona festiwalu. Transmisja od godz. 19.00 na antenie radiowej Dwójki.

Program 2 Polskiego Radia wyemituje bezpośrednio lub zaprezentuje na antenie w formie retransmisji kolejne koncerty, które odbędą się: 29 i 30 stycznia oraz 5 i 6 lutego.Festiwal „Łańcuch” organizowany jest przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego od 2004 roku. Nazwa i forma wydarzenia nawiązują do tytułów trzech utworów Lutosławskiego, a przede wszystkim do jego ulubionej „techniki łańcuchowej”, w której odcinki się zazębiają – poprzedni jeszcze trwa, kiedy następny już się rozpoczyna.Radiowa Dwójka jest współorganizatorem wydarzenia.

  • - Festiwal „Łańcuch” Witolda Lutosławskiego – koncert inauguracyjny: 22 stycznia (sobota), godz. 19.00 (transmisja w Dwójce): Witold Lutosławski – Gry weneckie na orkiestrę kameralną (1961); Bolesław Szabelski – Sonety na orkiestrę (1958); Kazimierz Serocki – Pianophonie na fortepian, elektroniczne przetworzenie dźwięku i orkiestrę (1978); wyk. Martyna Zakrzewska – fortepian; Cezary Duchnowski, Marcin Rupociński – projekcja dźwięku; Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia; Clelia Cafiero – dyrygentka.
  • - Więcej: www.lutoslawski.org.pl

« wstecz