X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

POLSKIE RADIO NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH TOKIO 2020: 12-OSOBOWA EKIPA DZIENNIKARSKA I 120 GODZIN RELACJI

Poniedziałek, 12 lipca 2021

Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, ekipa dziennikarska Polskiego Radia będzie liczyła 12 osób, w tym 10 reporterów i 2 inżynierów dźwięku. Polskie Radio uruchomi w Tokio własne studio nadawcze, a reporterzy będą mogli relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio z 8 stanowisk reporterskich na arenach olimpijskich. Planowanych jest ponad 120 godzin transmisji i relacji z Tokio. Powstanie również olimpijski serwis internetowy.

 

12 lipca w siedzibie Polskiego Radia Podczas odbyła się oficjalna prezentacja dziennikarskiej ekipy publicznego nadawcy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Podczas spotkania Prezes Agnieszka Kamińska wspomniała m.in. o długoletniej tradycji Polskiego Radia w relacjonowaniu wydarzeń z olimpijskich aren. – Polskie Radio wysyła dziennikarzy sportowych na Igrzyska Olimpijskie nieprzerwanie od IO w Berlinie w 1936 roku, kiedy to podczas zawodów pracowała czteroosobowa ekipa reporterów. Tokio 2020 to kolejne, dwudzieste już letnie Igrzyska obsługiwane przez naszych dziennikarzy – mówi Agnieszka Kamińska. Przypomnijmy – Polskie Radio miało swojego wysłannika również na IO w Los Angeles w 1984 roku, kiedy kraje tzw. bloku wschodniego zbojkotowały tę imprezę.

Przełożone z ubiegłego roku Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 odbędą się w dniach 23 lipca-8 sierpnia. Polska ekipa liczyć będzie 428 osób, w tym 215 zawodników – 103 kobiety i 112 mężczyzn. Biało-czerwoni wezmą udział w 138 z 339 konkurencji w 28 dyscyplinach.

Do Tokio Polskie Radio wysyła 12 osób: 10 dziennikarzy i 2 inżynierów dźwięku i emisji. Będą to - Rafał Bała, Witold Banach, Artur Dyczewski, Cezary Gurjew, Andrzej Janisz, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk, Jakub Niziński, Robert Skrzyński i Dariusz Urbanowicz oraz technicy: Michał Jakubik i Krzysztof Sagan. – To wspaniali fachowcy, którzy gwarantują naszym słuchaczom profesjonalne relacje i raporty z Tokio. Dzięki nim będziemy mogli poczuć się tak, jakbyśmy byli na arenach olimpijskich zmagań. Bo właśnie emocje, które towarzyszą relacjonowaniu wydarzeń sportowych są wartością, której w żadnym innym mediów nie da się oddać tak mocno, jak w radiu – dodaje Prezes Agnieszka Kamińska.

 

Podczas Igrzysk w Tokio – odbywających się bez udziału widzów i z zastosowaniem bardzo ścisłego reżimu sanitarnego dla dziennikarzy – Polskie Radio uruchomi własne studio nadawcze w miejscowym centrum radiowo-telewizyjnym IBC (The International Broadcast Centre). Dzięki temu reporterzy Polskiego Radia będą mogli relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio aż z 8 stanowisk reporterskich na arenach olimpijskich. Złoży się to na ponad 120 godzin relacji, wejść reporterskich i raportów. Będą również bezpośrednie transmisje meczów naszej męskiej drużyny siatkarskiej. Serwisy olimpijskie pojawią się w: Jedynce, Trójce, Czwórce i Polskim Radiu 24. Igrzyska będzie można również śledzić dzięki specjalnemu, multimedialnemu serwisowi internetowemu tokio2020.polskieradio24.pl, który wystartuje 20 lipca.

– Co prawda żyjemy w czasach szybkich, cyfrowych mediów, ale niezaprzeczalną wartością radia jest możliwość błyskawicznego – dosłownie w sekundę – przeniesienia się z obiektu na obiekt, z jednej olimpijskiej areny na drugą. W ten sposób nasi dziennikarze będą relacjonować walkę o medale Polaków, a słuchacze będą mogli dopingować naszych sportowców – mówi Cezary Gurjew, kierownik redakcji sportowej radiowej Jedynki i szef ekipy olimpijskiej publicznego nadawcy. Pierwsi dziennikarze Polskiego Radia wylecą do Tokio już jutro.

Polskie Radio relacjonować będzie również Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 (24 sierpnia-5 września), gdzie – po raz pierwszy od 2008 roku – wyśle własnego reportera. Będzie nim Krzysztof Kuzak.

Warto zauważyć, że Polskie Radio jest jedną z nielicznych radiofonii w Europie, które mają prawa do kolejnego cyklu Igrzysk w latach 2022-2024 (zimowe IO w Pekinie 2022 i letnie IO w Paryżu 2024).

« wstecz