X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

BEZPIECZNE AUTOKARY. POLSKIE RADIO KIEROWCÓW NA DROGACH

Piątek, 9 lipca 2021

W najbliższą sobotę o godz. 8.00 Polskie Radio Kierowców wspólnie z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego pojawi się na drogach przy okazji kontroli autokarów wiozących dzieci na wakacje. Sprawdzony zostanie m.in. stan techniczny pojazdów oraz czas pracy kierowców.

Relacje z kontroli ITD na antenie Polskiego Radia Kierowców oraz Programu 1.

Akcja „Bezpieczny autokar" prowadzona jest od 2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach tej inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek. Wzmożone kontrole prowadzone są w „najgorętszych" okresach roku tj. podczas wakacji, ferii zimowych, wyjazdów na zielone szkoły oraz tzw. długich weekendów. Pojazdy sprawdzane są w specjalnie przygotowanych punktach oraz bezpośrednio na drogach, a inspektorzy nie tylko oceniają stan techniczny i przygotowanie autokarów do trasy, ale także czas pracy i trzeźwość kierowców.

Polskie Radio Kierowców, dla którego szerzenie zasad bezpiecznej jazdy jest jednym z głównych celów, dołączyło do akcji. W sobotę 10 lipca zespół redakcyjny PRK będzie towarzyszył inspekcji na węźle trasy A4 w Gliwicach – PPO Żernica. – Dla medium publicznego jakim jest Polskie Radio szerzenie zasad bezpieczeństwa na drogach jest szczególnie ważne, dlatego tak chętnie włączamy się we wszelkie przedsięwzięcia, którym ten cel przyświeca. Polskie Radio Kierowców już od 9 miesięcy codziennie towarzyszy kierowcom nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Nasi dziennikarze informują użytkowników dróg o bieżących utrudnieniach, zmianach w przepisach i radzą, jak kierowcy, także zawodowi, powinni najlepiej przygotować się do podróży. Kontynuujemy tę misję również w wakacje, kiedy ruch na drogach krajowych może być wzmożony. Podejmujemy więc specjalnie dla naszych słuchaczy inicjatywy takie jak inspekcja autokarów, aby jeszcze pełniej kształtować świadomość kierowców na temat obowiązujących zasad i przepisów – podkreśla Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.
Wszystkie dzieci z kontrolowanych autokarów otrzymają upominki od Polskiego Radia – pluszowe bociany, czyli maskotki tegorocznej, jubileuszowej edycji Lata z Radiem oraz książeczki
z łamigłówkami i kolorowankami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze. Materiały edukacyjne,
w tym opaski  i kamizelki odblaskowe, przekażą najmłodszym także inspektorzy ITD, którzy przygotują również strefę edukacyjną dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Na miejscu pojawią się Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury oraz Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.
– Lato w pełni, wielu z nas już odpoczywa, wielu szykuje się do wakacyjnych wyjazdów. Zadbajmy o to, aby wakacje były nie tylko pełne atrakcji, ale również bezpieczne. Przygotujmy się do podróży, zaplanujmy trasę, sprawdźmy samochód przed wyjazdem. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego, przestrzegajmy przepisów, jedźmy z prędkością dostosowaną do warunków ruchu oraz warunków pogodowych, kierujmy się kulturą i wzajemnym szacunkiem – mówi Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Trwa akcja „Bezpieczny autokar”, w ramach której organizatorzy wycieczek, planując wyjazd, mogą zwrócić się o przeprowadzenie kontroli do wojewódzkich inspektoratów transportu drogowego – dodaje Szef ITD.

« wstecz