X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

WRĘCZENIE NAGRÓD GOSPODARCZYCH POLSKIEGO RADIA 2021

Piątek, 2 lipca 2021

Bank Gospodarstwa Krajowego, Selvita SA, Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara oraz Solaris Bus & Coach SA - to laureaci V edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2021. Kapituła rankingu przyznała również Nagrodę Specjalną – dla TAURON Polska Energia SA. Uroczyste wręczenie Nagród odbyło się 1 lipca w siedzibie Polskiego Radia.

 

 

– Polskie Radio, wypełniając misję nadawcy publicznego, wspiera inicjatywy budujące potencjał gospodarczy kraju w zakresie kulturalnym, społecznym naukowym, a także gospodarczym.   Dziś pragniemy szczególnie wyróżnić te przedsiębiorstwa, które w  bardzo trudnym okresie pandemii przyczyniały się do wzrostu gospodarczego naszego kraju – powiedziała Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia, otwierając uroczystość wręczenia Nagród.

W tym roku odbyła się piąta edycja rankingu, przyznawana w szczególnym czasie pandemii, dlatego wyniki w dużej mierze odzwierciedlają zaangażowanie firm, które w najbardziej efektywny sposób przyczyniają się do wsparcia gospodarki w czasach COVID-19.

 

Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

•PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIE – nagroda dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, od start up-ów po doświadczone firmy, które mogą pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż rok. Laureaci: I miejsce: Bank Gospodarstwa Krajowego za inicjatywę Fundusz Trójmorza. II miejsce: Brainly sp. z o.o. za największą na świecie platformę edukacyjną online, pomagająca w zdalnej nauce uczniom i rodzicom. III miejsce: Booksy International sp. z o.o. (polska platforma do umawiania wizyt u fryzjerów, kosmetyczek i barberów).

•FILANTROP POLSKI – nagroda dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną (najlepiej we wszystkich trzech obszarach). Laureaci: I miejsce: Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara. Fundacja działająca na rzecz wspierania rodziny; sfinansowała m.in. remont Domu Dziecka w Kuźni Raciborskiej oraz przeznaczyła 3 mln zł dla szpitali, w tym   2,5 mln dla szpitala w Raciborzu. II miejsce (ex-aequo): PGE Polska Grupa Energetyczna SA – Fundacja PGE obchodzi w tym roku 10 lat; od początku istnienia Fundacja PGE przekazała ponad 1,6 tys. darowizn różnym instytucjom i organizacjom). II miejsce (ex-aequo): LPP SA – firma, wraz z powołaną przez nią w 2017 roku fundacją, przekazały w 2020 roku ponad 9 mln zł na rzecz podopiecznych blisko 500 organizacji pozarządowych, placówek medycznych i niemedycznych oraz fundacji w całym kraju.

•DOBRY ZARZĄD – nagroda dla zarządu (lub osób zarządzających), dla którego wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie. Laureaci: I miejsce: Selvita SA – jedna z największych firm europejskich świadczących usługi badawczo-rozwojowe, która w ocenie specjalistów polskiego rynku kapitałowego jest   najlepszą spółką na warszawskim parkiecie. II miejsce: Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Bank Polski SA. Człowiek instytucja, żywa legenda polskiej bankowości. III miejsce: Polski Fundusz Rozwoju SA. „Jeszcze nigdy do tak wielu firm pomoc nie trafiała tak szybko, na tak prostych zasadach” – tym hasłem promował PFR wsparcie polskiego państwa w czasie pandemii dla polskich przedsiębiorców, a zarząd funduszu zadbał o to, by tak się właśnie stało.

•FIRMA SKUTECZNA W CZASACH COVID-19 – nagroda dla firm lub przedsiębiorców wykazujących się kreatywnością i skutecznością w trudnych dla gospodarki czasach pandemii koronawirusa. Laureaci: I miejsce: Solaris Bus & Coach  sp. z o.o. – firma, która w dobie pandemii potrafiła wygrać przetarg na dostawę autobusów dla Madrytu i Barcelony. II miejsce: Selena SA. Producent chemii budowlanej. Przykład polskiej firmy, która ruszyła z ekspansją zagraniczną 20 lat temu i  dzięki swojemu ,,międzynarodowemu charakterowi’’ przeszła suchą stopą przez pandemię. III miejsce: Energop sp. z o.o. Firma oferuje gruntowną wiedzę, profesjonalizm i bogate doświadczenie w zakresie kompleksowej prefabrykacji rurociągów. Przykład firmy, której rządowe tarcze pomogły przetrwać kryzys spowodowany pandemią COVID-19.

W tym roku Kapituła przyznała również NAGRODĘ SPECJALNĄ 2021, która trafiła do firmy TAURON Polska Energia SA za realizację ,,Zielonego Zwrotu TAURONA’’ – projektu opierającego się na rozwoju odnawialnych źródeł energii (farmy wiatrowe, elektrownie wodne, farmy fotowoltaiczne), który stanowi ważną podstawę budowy wartości Grupy TAURON.

Skład Kapituły: Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia, Andrzej Sadowski, prezydent Centrum Adama Smitha, Tomasz Wróblewski, prezes Warsaw Enterprise Institute, Dr Artur Bartoszewicz, SGH, Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego oraz Wojciech Surmacz, prezes PAP i Przewodniczący Kapituły.

Honorowy Patronat nad Rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Patronem Medialnym jest Polska Agencja Prasowa. Sponsorami nagród są Polski Fundusz Rozwoju i PGNiG.

 

« wstecz