X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

21 CZERWCA START 50. EDYCJI LATA Z RADIEM

Czwartek, 17 czerwca 2021

Codzienne od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00 na antenie Jedynki kolejne niezwykłe miejscowości na mapie Polski, a w każdy piątek o godz. 20.00 koncert największych polskich gwiazd. W zanadrzu są także konkursy dla wiernych słuchaczy oraz sporo niespodzianek z okazji wielkiego jubileuszu.

 

Pierwsze Lato z radiem ruszyło 1 lipca 1971 roku i w niczym nie przypominało późniejszych wydań audycji. Pierwotnie był to krótki magazyn informacyjny, a od 1973 roku rozpoczęto nadawanie programu na żywo. Z każdym kolejnym rokiem Lato z radiem stawało się coraz bardziej wyjątkową audycją, która łączyła pokolenia i pozwalała stworzyć ze słuchaczami niezwykłą atmosferę.

 

W tym roku Lato z radiem obchodzi 50. urodziny. Program 1 Polskiego Radia przygotował z tej okazji szereg atrakcji, które pozwolą wspólnie ze słuchaczami świętować tak wyjątkowy jubileusz. Już w poniedziałek 21 czerwca o godz. 9.00 na antenie zabrzmią pierwsze dźwięki audycji. Reporterzy odwiedzą najpiękniejsze miejsca na mapie Polski – od morza do Tatr. Codziennie, od poniedziałku do soboty będą pojawiać się w innej, niezwykłej miejscowości. Nie zabraknie także wyjątkowych koncertów. Premiery będą miały miejsce w każdy piątek o godz. 20.00, zarówno w wersji audio na antenie Programu 1 Polskiego Radia, jak i w mediach społecznościowych, kanale You Tube oraz na stronie internetowej Polskiego Radia.

– Trasy koncertowe Lata z radiem to od wielu lat stały element naszej audycji, nie mogło ich zatem zabraknąć podczas jubileuszowej odsłony. Tym razem zabieramy słuchaczy w miejsca, których  niezwykły krajobraz podkreśli wyjątkową muzykę graną w plenerze. Wśród naszych gości znalazła się plejada wspaniałych gwiazd, które przez wiele lat wraz z Jedynką koncertowały w rozmaitych miejscach w Polsce. Będą zatem i wspomnienia i nowe przeboje. Będzie święto polskiej piosenki, ale i zagraniczny akcent w tegorocznych muzycznych podróżach – mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

50. urodziny Lata z radiem to doskonała okazja do podsumowania 5 dekad wspaniałej muzyki zarówno na scenie polskiej, jak i światowej. Z tej okazji Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe. Pierwsze z nich to box 5 płyt CD z 93 piosenkami. Są to utwory polskie i zagraniczne, większość mód, trendów, stylów i gatunków muzycznych, które towarzyszyły słuchaczom audycji przez całe pięćdziesięciolecie oraz słynna „Polka Dziadek” – muzyczne hasło rozpoznawcze Lata z radiem – w odświeżonej przez Smolika wersji z 2018 roku.

Drugie wydanie to płyta winylowa w limitowanym nakładzie 1000 sztuk, którą otwiera „Polka dziadek”, tym razem w wersji tradycyjnej, oraz 10 wyjątkowych polskich piosenek takich artystów jak Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rosiewicz i Irena Santor oraz zespołów  Vox, Papa Dance, Piersi, Happy End i Wały Jagiellońskie.

 

Z myślą o słuchaczach Jedynka Polskiego Radia przygotowała także konkursy oraz peleton rowerowy. Więcej na temat wszystkich atrakcji jubileuszowej edycji Lata z Radiem już od poniedziałku na antenie Programu 1.

« wstecz