X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SERWIS SPECJALNY BITWA WARSZAWSKA 1920 NOMINOWANY DO PRIX ITALIA 2021

Środa, 2 czerwca 2021

Impreza odbędzie się w dniach 14 – 18 czerwca bieżącego roku. Podczas „Prix Italia" przyznawane są najstarsze i najbardziej prestiżowe nagrody dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych.

 

Wyróżniony serwis internetowy bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu Niepodległa z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej w celu uczczenia bohaterów i przedstawienia wydarzeń, jakie rozegrały się w 1920 roku. Interaktywny serwis poświęcony jednej z najważniejszych bitew w historii świata zawiera liczne nagrania uczestników tamtych wydarzeń pochodzące z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Na stronie dostępne są mapy sytuacji geopolitycznej w 1920 roku oraz grafiki i animacje z porównaniem potencjału Armii Polskiej i Armii Czerwonej. Wśród materiałów audio i wideo znajdują się bezcenne archiwalia w postaci filmu z badania lekarskiego ochotników; wspomnienia Edwarda Witkowskiego czy film o kobietach na froncie i jego zapleczu.   Serwis dostępny jest w sześciu wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej, ukraińskiej i węgierskiej.

 

Serwis specjalny bitwa1920.gov.pl został nagrodzony w prestiżowym konkursie branży mobilnej Mobile Trends Awards 2020 w kategorii „Strona mobilna/ RWD - Kultura i edukacja" oraz otrzymał Nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020.

Na Prix Italia będzie konkurował w kategorii „Web Fiction” z projektami z Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii, Szwajcarii i Anglii.  Prix Italia to międzynarodowy konkurs dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych organizowany od 1948 roku we Włoszech. Przyznawane nagrody nazywane są „radiowymi Oskarami".

« wstecz