X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

WIELKANOC W POLSKIM RADIU

Piątek, 2 kwietnia 2021

Nie zabraknie audycji dla całych rodzin, specjalnie dobranej muzyki oraz słuchowisk z największymi gwiazdami kina i teatru.

 

 

 

W Wielką Sobotę radiowa Jedynka w audycji „Jedyne takie miejsce” (9.00-12.00) – odwiedzi polskie kalwarie, czyli zespoły kościołów lub kaplic symbolizujących stacje Męki Pańskiej według drogi krzyżowej – m.in.: Kalwarię Zebrzydowską, Kalwarię Lubawską i Kalwarię Wejherowską.

 

Dwójka tego dnia zaprasza – jak przez całą Wielkanoc – na Misteria Paschalia (15.00 i 20.00). Z kolei Waldemar Malicki w „Upiorze w operze” (10.00-12.00) zaprezentuje specjalny, świąteczny repertuar, a tematem „Płytowego Trybunału Dwójki” Jacka Hawryluka (17.00-19.00) będzie Pasja według św. Jana BWV 245 (II część) Bacha.  W „Wieczorze ze słuchowiskiem” spektakl Michela de Ghelderode’a „Kobiety u grobu”. W obsadzie: Grażyna Barszczewska, Danuta Stenka i Agata Kulesza.

 

Trójka przygotowała w Wielką Sobotę dwugodzinne wydanie „Audycji Podzwrotnikowej” Wojciecha Cejrowskiego, który opowie o ludziach i świątecznych zwyczajach Ameryki Łacińskiej i zaprezentuje tropikalną muzykę (10.00-12.00). Wieczorem dwie godziny muzyki w najlepszym wykonaniu, czyli archiwalne koncerty Wojciecha Młynarskiego (19.00) i Gregory’ego Portera (20.00) z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej.

 

Czwórka w „Nie do przejedzenia” (17.00-18.00) sprawdzi, co je i święci się w różnych regionach Polski. W menu m.in. chrzanówka lanckorońska, strząska, prażnica i fizoły. Wieczorem natomiast dużo dobrych brzmień: w „Muzycznych Archipelagach Nadziei” Macieja Szajkowskiego (18.00-20.00) świąteczne dźwięki z całego świata, pełne optymizmu, dobrej nowiny i nadziei; w   „Wielkanocnych Babkach” (20.00-22.00) Ula Kaczyńska i Panie, które selekcjonują w Czwórce muzykę: Kasia Lins, Lena Osińska, Joanna Longić; z kolei w „Klubowych pisankach” Norbert Borzym i nastrojowa elektronika.

 

Jeśli ktoś potrzebuje chwili uspokojenia, powinien włączyć Polskie Radio Chopin. W specjalnym odcinku audycji „Chopin. Odloty – przyloty” (17.00-18.00) zabrzmi Oratorium Wielkanocne BWV 249 Johanna Sebastiana Bacha.

Wielka Niedziela w Jedynce to dobra muzyka. W „Czasie pogody” (10.00-12.00) przeboje skrzypka i aranżera Andrzeja Rutkowskiego, który komponował m.in. dla Haliny Kunickiej, Grażyny Świtały, Jerzego Połomskiego i Ireny Santor. Specjalne, świąteczne wydanie „Piosenek na życzenie” (14.00-15.00) poprowadzi Iga Nowakowska, a w „Duetach z klasą” (20.00-21.00) Luciano Pavarotti i jego przyjaciele: Barbra Streisand, Tony Bennett i Frank Sinatra.

 

W Trócje Anna Popek towarzyszyć będzie Słuchaczom podczas Wielkanocnego śniadania i  przypomni zwyczaje, które od wieków tworzą klimat Świat Zmartwychwstania Chrystusa (godz. 10.00).

 

Michał „Numer Raz” Witak zaskoczy w Czwórce w swojej audycji „Numer raz, wita Was” (9.00-10.00) selekcją utworów gospelowych.

 

W Poniedziałek Wielkanocny w Dwójce wyjątkowa premiera – koncert kolęd wielkanocnych Joszka Brody z zespołem (15.00-16.00). W repertuarze utwory z Kolędowania Wielkanocnego, kolędowania wiosennego z Gaikiem i konopielkami. A w Trójce Piotr Łodej proponuje „Trójkowy dyngus kulturalny” (10.00-15.00), czyli muzyka i humor, które nikomu nie pozwolą czuć się samotnym.

 

Specjalny konkurs wielkanocny przygotowało Polskie Radio Dzieciom, które zaprasza dzieci do udziału w „Pisankowym zawrocie głowy”. Zasady zabawy są proste: samodzielnie wykonane przez dzieci pisanki należy sfotografować, a dorośli umieszczają je w komentarzu pod postem na facebookowym profilu PRD. Czas nadsyłania prac mija 6 kwietnia br. Do wygrania atrakcyjne, radiowe gadżety! Na antenie tej stacji nie zabraknie audycji związanych z Wielkanocą. Na przykład w Wielką Sobotę w „Rodzinnym W-F’ie” (10.00-11.00) Królik Filip Karocki zadba o formę Zająca Wielkanocnego, a w „Bajkowym ogrodzie” (12.00-13.00) roślinne symbole Wielkanocy: bukszpan, rzeżucha, oliwka, sasanka, aloes.

Szczegóły wielkanocnej oferty dostępne są na portalu www.polskieradio.pl i stronach internetowych Anten.

« wstecz