X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RANKING POLSKIEGO RADIA „INNOWACJE 2021” ROZSTRZYGNIĘTY

Piątek, 26 marca 2021

RANKING POLSKIEGO RADIA „INNOWACJE 2021” ROZSTRZYGNIĘTY

Nagrody przyznano za najlepsze rozwiązania ekologiczne, społeczne, a także najbardziej innowacyjne usługi oraz rozwiązania jakościowe. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych.


Laureaci w kategorii Najlepsze rozwiązanie ekologiczne:

1 miejsce: Wydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie za BIO-FILMS (folie biopolimerowe). Receptura autorstwa dr hab. inż. Eweliny Jamróz, prof. UR

2 miejsce: Instytut Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych, Politechnika Łódzka. Zespół pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Izabelli Krucińskiej za maseczki biodegradowalne ex aequo z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie za realizację projektu Pro04Bake w ramach, którego działa aplikacja ograniczająca marnotrawienie żywności.


Laureaci w kategorii Najlepsze rozwiązanie społeczne:

1 miejsce: Fundacja Stocznia za Projekt InCare, którego celem jest stworzenie zintegrowanego, innowacyjnego systemu opieki dla osób starszych i ich opiekunów oraz jego komercjalizacja

2 miejsce: Instytut Rozwoju Miast i Regionów za Projekt Urban Lab (pilotażowe narzędzie poprawy jakości życia mieszkańców miast zgodne z ideą smart city 2019-2021) ex aequo z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ,,ę’’ za Projekt ,,Seniorzy w sieci’’


Laureaci w kategorii Najlepsze rozwiązanie usługowe:

1 miejsce: Polski Fundusz Rozwoju SA za Antykryzysową Platformę Rozwiązań Technologicznych dla Samorządów

2 miejsce: Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego za Usługę Urzędomat

3 miejsce: Urząd Miasta Otwock za Usługę CityBox Otwock – Bezpieczny Urząd


Laureaci w kategorii Najlepsze rozwiązanie jakościowe:

1 miejsce: Usarya Polska sp. z o. o. za Husarya SCS 100 - maszynę do zbierania skał i kamieni z pól uprawnych

2 miejsce: dr hab. inż. Zbigniew Kokosiński - Kierownik Katedry Automatyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej za Szachy ukośne (diagonalne) ex aequo z Samurai Labs sp. z o. o. za System Samurai Labs (rewolucyjne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, przeznaczone do automatycznego zapobiegania przemocy online w komunikacji tekstowej, w czasie rzeczywistym)


Ranking „INNOWACJE” ma na celu promowanie polskich towarów i usług, a także wspieranie rodzimych przedsiębiorców, przyczyniających się do rozwoju polskiej gospodarki. Polskie Radio wyróżnia nowatorskie projekty oraz najbardziej interesujące innowacyjne rozwiązania rodzimej myśli technicznej. Zwycięzców wybrała Kapituła Rankingu „Innowacje 2021” Polskiego Radia pod przewodnictwem Wojciecha Surmacza, prezesa zarządu PAP S.A., w składzie: Agnieszka Kamińska - prezes zarządu Polskiego Radia S.A., Justyna Orłowska - pełnomocnik Premiera ds. GovTech, dr Artur Bartoszewicz - z Katedry Polityki Publicznej SGH, członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Marcin Roszkowski - prezes Instytutu Jagiellońskiego oraz Andrzej Sadowski - prezydent Centrum im. Adama Smitha.

« wstecz