X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

URODZINY DWÓJKI I FRYDERYKA CHOPINA

Czwartek, 25 lutego 2021

1 marca to dzień obchodów wyjątkowych rocznic – 84. urodzin Programu 2 oraz 211. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Z tej okazji na antenie radiowej Dwójki specjalne koncerty, spotkania, rozmowy z artystami oraz niespodzianki dla słuchaczy.

 

Świętowanie rozpocznie się już o godz. 7.00. W „Poranku Dwójki” urodzinowe rozmowy ze słuchaczami, a także z artystami, z którymi Dwójka będzie tego dnia obchodzić jubileusz. W audycji również wielki powrót konkursu „Dwójka na piątkę”, a w nim do wygrania przez cały tydzień cenne kolekcje płytowe.

O godz. 10.00 posłuchamy „Ballad” Fryderyka Chopina w wykonaniu Seong-Jin Cho - zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego z 2015 r. W samo południe rocznicowy recital Aleksandry Świgut transmitowany z Domu Urodzin Chopina w Żelazowej Woli, prowadzony przez Różę Światczyńską. O godz. 13.15 Dwójka przypomni koncerty laureatów nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 2010 i 2015 roku – Kate Liu oraz Daniiła Trifonova.

Wieczorem radiowa Dwójka zaprasza na trzy urodzinowe koncerty ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. O godz. 18.00 koncert „Amore assoluto per Ennio” w wykonaniu Mitch & Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico. Następnie będzie można usłyszeć występ wyjątkowego duetu, czyli Aleksandra Dębicza (fortepian) i Łukasza Kuropaczewskiego (gitara). O godz. 22.00 „Piosenki robotów” Gaby Kulki z zespołem. Transmisje koncertów na antenie, Facebooku, YouTube oraz portalu Dwójki.

 

Punktem kulinacyjnym obchodów będzie wieczorna audycja urodzinowa „Dwójka i przyjaciele”, którą od 20.30 poprowadzą Paweł Siwek i Andrzej Sułek. – Dwójka z wiekiem staje się coraz młodsza i nie jest to paradoks ani oksymoron. Zdajemy sobie sprawę z tego za każdym razem, ilekroć zapalamy kolejną świeczkę na urodzinowym torcie Programu 2. Choć lat przybywa - duchem jesteśmy z tym i w tym, co nowego dzieje się w kulturze. Jesteśmy wciąż z nowymi pokoleniami twórców,  artystów i słuchaczy. To oni określają ten prawdziwy, „biologiczny" wiek Dwójki. Wszystkich naszych Przyjaciół zapraszamy na urodzinowe party. Każdy gość będzie  mile widziany  przy radiowych głośnikach – mówi Andrzej Sułek.

 

« wstecz