X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA 2021” – RUSZYŁY ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

Piątek, 19 lutego 2021

Radiowe Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia zaprasza solistów oraz zespoły, inspirujące się polską muzyką ludową i muzyką historycznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę.

 

 

Konkurs Muzyki Folkowej to główna część Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” – jednego z najważniejszych polskich festiwali prezentujących i promujących muzykę folkową, ale opracowaną we współczesnej formie. Organizowany jest od 1998 roku, specjalnie z myślą o rodzimych artystach i muzykach folkowych. Podstawowym założeniem konkursu jest aktywizacja polskiego środowiska muzycznego czerpiącego inspiracje z muzyki ludowej i tradycyjnej, a także tworzenie platformy do wymiany artystycznej i rozpowszechniania dorobku polskich twórców za granicą.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 marca 2021 roku. Wystarczy wejść na stronę Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2021 nowatradycja.polskieradio.pl w zakładkę Konkurs i wysłać swoje zgłoszenie poprzez elektroniczny formularz. Następnie dziennikarze Radiowego Centrum Kultury Ludowej, do 16 kwietnia, wybiorą wykonawców i zespoły do przesłuchań konkursowych. Obostrzenia pandemiczne nie pozwalają w tej chwili na ostateczną zapowiedź festiwalu w pełnej formie, w której odbywał się w latach ubiegłych. Drugi, końcowy etap zmagań, odbędzie się w dniach 14 i 16 maja podczas Festiwalu.

– Chciałbym, żeby przyjechali do nas muzycy, którzy zakwalifikują się do finału Konkursu Muzyki Folkowej i będą mogli spotkać się bezpośrednio przynajmniej z jurorami – mówi Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej. – Ocenianie   zgłoszeń i plików dźwiękowych nie jest tym samym, co konfrontacja na scenie. Zresztą bardzo wielu artystów zyskuje, grając na żywo, ponieważ nie każdy ma dostęp do profesjonalnego studia i nie każdy ma też w zespole realizatora dźwięku – tłumaczy.

Uczestnicy Konkursu walczą o Grand Prix ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miejsca na podium, nagrody finansowe, Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena, nagrodę „Złote Gęśle” ufundowaną przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Nagrodę Programu 2 Polskiego Radia oraz wyróżnienia.

 

« wstecz