X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZNAMY LAUREATÓW NAGRÓD SPORTOWYCH POLSKIEGO RADIA

Czwartek, 11 lutego 2021

W środę 10 lutego w „Kronice sportowej” na antenie Programu 1 ogłoszono zwycięzców czwartej edycji Nagród Sportowych Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego. Ranking, którego celem było wyłonienie najwybitniejszych osób ze świata sportu w Polsce, jest ściśle związany z „Kroniką sportową” – najstarszą i najbardziej rozpoznawalną audycją o tematyce sportowej w kraju. Jej pierwsze wydanie pojawiło się na antenie 30 listopada 1954 r. i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy.

Iga Świątek została Sportowcem 2020 roku. Zawodniczkę wyróżniono również w poprzednich edycjach rankingu – w 2018 r. otrzymała nagrodę w kategorii „Debiut roku”, natomiast w 2019 r. w kategorii „Nadzieja polskiego sportu”. Trenerem roku 2020 został Piotr Sierzputowski – szkoleniowiec Igi Świątek, z którym zawodniczka współpracuje od czasów juniorskich. Za najważniejsze Wydarzenie e-sportowe w 2020 roku uznano IEM Katowice. Nagroda specjalna Kroniki Sportowej za całokształt pracy została przyznana zmarłemu 1.02.2021 roku Ryszardowi Szurkowskiemu.

W kapitule Nagród Sportowych Polskiego Radia zasiadali: Agnieszka Kamińska –  prezes Polskiego Radia, prof. Michał Kleiber – Kawaler Orderu Orła Białego, Andrzej Kraśnicki – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Janusz Zaorski – polski scenarzysta, reżyser i producent filmowy oraz znawca i miłośnik sportu, Izabella Tomaszewska – żona Bohdana Tomaszewskiego, patrona rankingu, wybitnego komentatora sportowego i dziennikarza Polskiego Radia, Edward Skorek – były siatkarz, mistrz świata i mistrz olimpijski, Henryk Urbaś – wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, Andrzej Janisz – dziennikarz i sprawozdawca Polskiego Radia oraz Cezary Gurjew – dziennikarz i sprawozdawca Polskiego Radia, przewodniczący Kapituły.

Patronat honorowy nad rankingiem objęło Ministerstwo Sportu. Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy oraz Polski Koncern Naftowy Orlen.

« wstecz