X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

30 ROCZNICA ŚMIERCI MIECZYSŁAWA FOGGA – SERWIS SPECJALNY POLSKIEGO RADIA

Czwartek, 3 września 2020

Już na początku kariery podbił serca Polaków: w 1937 roku słuchacze Polskiego Radia uznali go za najpopularniejszego piosenkarza. Występował na całym świecie, a jego „Tango milonga”, „Jesienne róże” czy „Ta ostatnia niedziela” są znane i śpiewane w nowych aranżacjach do dziś.

 

Obdarzony ogromną klasą i poczuciem humoru był mistrzem anegdoty i barwnych opowieści. Część z nich znalazła się w serwisie specjalnym przygotowanym przez portal Polskiego Radia (nagrania pochodzą z Archiwum Polskiego Radia oraz Rozgłośni Polskiego Radia Wolna Europa). Mieczysław Fogg wspomina w nich swoje dzieciństwo przypadające na czas przed I wojną światową, opowiada o młodzieńczych marzeniach, moment debiutu, sukcesy odnoszone wraz z chórem Dana i karierę solową, która uczyniła z niego legendę. W serwisie znalazły się także mniej znane fakty z życia artysty, jak jego udział w wojnie polsko-bolszewickiej i Powstaniu Warszawskim. Mało mówiło się i o tym, że ryzykując życiem, niósł podczas wojny pomoc żydowskim przyjaciołom i znajomym, za co po wojnie nadano mu tytuł Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. W serwisie znalazły się także wspomnienia jego znajomych, przyjaciół i wielbicieli, członków najbliższej rodziny oraz osób zawodowo z nim związanych. Usłyszymy również fragmenty biografii „Poletko pana Fogga” czytane przez Dariusza Michalskiego, autora książki, znajdziemy przedwojenne fotografie oraz kopie dokumentów potwierdzających wojenną odwagę artysty.

 

🔶 Więcej informacji: fogg.polskieradio.pl.

« wstecz