X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„DOMÓWKA Z DWÓJKĄ” - GABA KULKA I HUBERT ZEMLER

Środa, 19 sierpnia 2020
Sobotni wieczór słuchacze Programu 2 i internauci spędzą przy dźwiękach elektronicznej muzyki Kraftwerk. Specjalnie na tę okazję własne opracowania utworów słynnej niemieckiej grupy przygotowali premierowo Gaba Kulka i Hubert Zemler.

– Fenomen zespołu Kraftwerk wykracza daleko poza, prawdziwe zresztą, określanie go mianem prekursorów elektronicznej muzyki popularnej – zaznacza Hubert Zemler. – Młode pokolenie Niemców po II wojnie światowej pozostało z poczuciem pustki i wstydu za generację swoich rodziców. Młodzi artyści Ralf Hütter i Florian Schneider-Esleben zapragnęli zdefiniować na nowo niemiecką tożsamość w muzyce poprzez inspirację otaczającą ich rzeczywistością. Autostrady, radioaktywność, robotyka, szybka kolej czy wreszcie komputery stały się tematami ich kolejnych albumów – dodaje muzyk. Ten znakomity perkusista – przede wszystkim jazzowy i awangardowy – razem z wokalistką i pianistką Gabą Kulką postanowił oddać hołd zjawisku Kraftwerku. – Polska też przecież musiała borykać się z ponownym odkrywaniem własnej tożsamości w muzyce – wyjaśnia Hubert Zemler. Duet wybrał utwory, które oprócz pięknych melodii, zaczerpniętych wydawałoby się od XIX-wiecznych romantyków, zawierają ważny przekaz społeczny. – Zdecydowaliśmy się na wersje oryginalne, w języku niemieckim, ponieważ oddają one znacznie lepiej nastrój tego zjawiska – mówi artysta.

Transmisja koncertu na antenie, stronie internetowej i Facebooku Dwójki oraz kanale YouTube Polskiego Radia w sobotę 22 sierpnia o godz. 19.00.
« wstecz