X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„JEDYNE TAKIE MIEJSCE”- DZIENNIKARZE RADIOWEJ JEDYNKI ODWIEDZĄ LUBAŃ

Czwartek, 23 stycznia 2020

Dolny Śląsk to kierunek, który dziennikarze radiowej Jedynki obiorą w najbliższą sobotę. Roman Czejarek i Grzegorz Frątczak podczas kolejnej reporterskiej podróży po Polsce zatrzymają się w historycznej, polskiej części Łużyc Górnych.  

Będą chcieli przybliżyć słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia losy miasta, które przeżyło panowanie czeskie, piastowskie, saskie i pruskie. Jedynka zaprasza mieszkańców Lubania do studia w Miejskim Domu Kultury, skąd audycja nadawana będzie na żywo.

To w Lubaniu, któremu oficjalna nazwa nadana została w 1946 roku, dziennikarze radiowej Jedynki wraz z zaproszonymi gośćmi podziwiać będą lokalne zabytki, zabiorą słuchaczy na najstarszy most drogowy wybudowany w 1861 roku, a razem z Tomaszem Bernackim zajrzą do lubańskich sztolni i przyjrzą się skarbom, kt ó re można odkryć tylko pod ziemią.  Prowadzący audycję „Jedyne takie miejsce” zwiedzą też jedną z największych atrakcji turystycznych w okolicy, czyli Zamek Czocha, o kt ó rego ciekawostkach i tajemnicach opowie Piotr Kucznir. Słuchacze dowiedzą się, co łączy ukraińską Bukowinę z Dolnym Śląskiem i dlaczego Lubań to miejsce sprzyjające literatom. Dziennikarze połączą się r ó wnież z Zakopanem, skąd specjalny wysłannik radiowej Jedynki będzie na żywo relacjonował przebieg  VII Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim amator ó w.

Studio radiowej Jedynki w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu (ul. Kościuszki 4) odwiedzą m.in. burmistrz miasta Arkadiusz Słowiński, Joanna Rycerz, przewodniczka miejska, Andrzej Drozdowicz, kapelmistrz lubańskiej orkiestry oraz lokalni artyś ci:  Jan Guła i Kazimierz Kiljan . Ponadto Agnieszka Wierzbicka przybliży historię lubańskich bazalt ó w i innych skarb ó w ziemi. Na Sudecki Festiwal Minerałów zaprosi dr Łukasz Tekiela, a pozostałe kulturalne atrakcje miasta zapowie Bartosz Kuświk. Dziennikarze będą wybijać rytm w takt podany przez… orkiestry garnizonowe!  Wies ław Ogrodnik  opowie o 40-leciu „Muzycznego Campingu” i wyjaśni, dlaczego miasto nazywane jest „dolnośląskim Jarocinem”.

Początek podróżniczej audycji „Jedyne takie miejsce” z Lubania w sobotę 25 stycznia o godz. 9.00.

« wstecz