X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PRZEBOJE TADEUSZA WOŹNIAKA W STUDIU PIOSENKI TEATRU POLSKIEGO RADIA

Wtorek, 21 stycznia 2020

W najbliższą sobotę 25 stycznia w Studiu im. Władysława Szpilmana odbędzie się pierwszy w tym roku koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

Bohaterem wieczoru będzie legendarny muzyk i kompozytor Tadeusz Woźniak, którego piosenki zaśpiewają młodzi wokaliści i aktorzy. Początek wydarzenia pt. „Zegarmistrz światła” o godz. 21.05. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

W trakcie koncertu wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Juliusz Godzina, Wojciech Melzer, Tomasz Osica, Filip Rychcik i Jakub Szyperski. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (reżyser i autor scenariusza) wybrali repertuar złożony z najważniejszych kompozycji Tadeusza Woźniaka – wybitnego twórcy muzyki popularnej, aranżera i instrumentalisty, członka zespołów DzikusyNiebiesko-Czarni oraz muzyka grupy Czesława Niemena, a także artysty solowego.

Jako kompozytor Woźniak zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 roku występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Piosenki z jego muzyką wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Marcin Bronikowski, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.  To właśnie spod ręki Tadeusza Woźniaka wyszły takie przeboje, jak: „Zegarmistrz światła”, „Smak i zapach pomarańczy”, „Hej Hanno” czy „Ile zapragną?”.

Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi Jobers. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke.

« wstecz