X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

DZIENNIKARZE POLSKIEGO RADIA NAGRODZENI W KONKURSIE „DZIENNIKARZ MEDYCZNY ROKU”

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Artur Wolski, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia, laureatem I nagrody, a Jakub Jamrozek z radiowej Czwórki otrzymał wyróżnienie specjalne w kategorii „radio” w konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku 2019” organizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia.

Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach: „głównej”– zwycięzcy otrzymali tytuł „Dziennikarza Medycznego Roku 2019”, nagrody i wyróżnienia za najlepsze audycje radiowe, programy telewizyjne i artykuły prasowe oraz „specjalnej” za publikacje na temat: „RTR szansą na rozwój prężnej branży farmaceutycznej w naszym kraju” i „Druskienniki i Birsztany na Litwie – turystyka medyczna i SPA”.

W radiowej kategorii zgłoszono  435 materiałów, w tym 111 audycjiDziennikarzy Polskiego Radia doceniono za: dziennikarską rzetelność w podejmowaniu trudnych tematów prozdrowotnych w audycjach cechujących się przystępnością, atrakcyjnością i oparciem na naukowej wiedzy medycznej.

Celem konkursu jest podkreślenie edukacyjnej roli dziennikarzy w walce z chorobami cywilizacyjnymi oraz rozwijania z ich pomocą świadomości społecznej i popierania tematów prozdrowotnych w mediach. W konkursie wyróżniane są najlepsze prace z uwzględnieniem wartości informacyjnej i popularyzacyjnej, poprawności merytorycznej, siły przekonywania do dbałości o zdrowie oraz oryginalności pomysłu i stylu.

Artur Wolski  jest absolwentem Wydziału Pielęgniarstwa, Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej, Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych studiów nauk medycznych z zakresu geriatrii i gerontologii oraz Międzynarodowej Akademii Refleksologii. Dziennikarz od lat informuje o dokonaniach naukowców na całym świecie oraz odkrywa przed słuchaczami tajemnice medycyny, nowych terapii i wynalazków, które zmieniają świat. Autor m.in. popularnonaukowej audycji: „Eureka” w Programie 1 Polskiego Radia (poniedziałek – piątek, godz. 19.05) oraz „Mini Eureka” w Polskim Radiu Dzieciom (środa, godz. 17.15).

Jakub Jamrozek  to gospodarz autorskiej psychologicznej audycji „Strefa prywatna” (poniedziałek – czwartek, godz. 20.05), którą współtworzy razem z wydawcą Justyną Janas. Wraz z zaproszonymi gośćmi: psychologami, terapeutami i seksuologami, dziennikarz porusza m.in. tematy relacji, uzależnień, konfliktów, problemów i wartości. Jakub Jamrozek jest również współautorem audycji „Zaklinacze czasu” o tematyce historycznej (sobota, godz. 14.05).

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w piątek 17 stycznia br. o godz. 18.00 w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

« wstecz