X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

TADEUSZ M. PŁUŻAŃSKI LAUREATEM NAGRODY „ZŁOTY BohaterOn”

Czwartek, 17 października 2019

Tadeusz M. Płużański, z Polskiego Radia, uhonorowany nagrodą „Złoty BohaterOn” w kategorii Dziennikarz. Wyróżnienie jest przyznawane publicystom, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną w 2018 roku – w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysta Gala Finałowa Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich odbyła się 16 października br. w Teatrze Wielkim w Warszawie. Nagrodę Tadeuszowi Płużańskiemu za całokształt pracy dziennikarskiej w 2018 roku promującej historię Polski XX wieku wręczył Andrzej Rogoyski, Prezes Zarządu Polskiego Radia, partnera akcji BohaterOn – włącz historię!, w ramach której przyznawana jest nagroda.

Tadeusz M. Płużański jest historykiem, dziennikarzem Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, prezesem Fundacji „Łączka” opiekującej się Kwaterą na Łączce na warszawskich Powązkach. Specjalizuje się w powojennej historii Polski i właśnie tę tematykę porusza w swoich artykułach oraz programach w Polskim Radiu i TVP. W 2018 roku w Polskim Radiu 24 prowadził m.in. audycję „Historia na dziś”, w której wraz ze swoimi gośćmi objaśniał najnowszą historię Polski. Był również gospodarzem programu „Historyczne wydarzenie tygodnia, gdzie w rozmowach z autorami, historykami i publicystami nawiązywał do bieżących wydarzeń związanych z historią – premier książek, filmów, wystaw czy rocznic. Współprowadzi również cykl „Powroty z niepamięci realizowany wspólnie przez Polskie Radio 24 i portal PolskieRadio24.pl, w którym prezentuje nie tylko wydarzenia tragiczne, związane z kaźnią polskich Żołnierzy Niezłomnych, ale też historie przedstawiające dobre i wielkie momenty ich życia.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Co roku firmy, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne podejmują wiele działań pielęgnujących pamięć o historii Polski i jej bohaterach. Nagroda BohaterON 2019 została ustanowiona, by pokazać ich pracę oraz jej wyjątkowe efekty, a także zachęcić innych do promocji pięknej i nierzadko trudnej historii Polski. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat.

« wstecz