X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XV GALA POLSKICH REPORTAŻYSTÓW – ZNAMY NAZWISKA ZWYCIĘZCÓW

Środa, 16 października 2019

15 października podczas jubileuszowej XV Gali Polskich Reportażyst ó w „ Melchiory 2019 ” poznaliśmy zwycięzc ó w najważniejszych dla tw ó rc ó w reportaży konkurs ó w: XV Og ó lnopolskiego Konkursu Reportażyst ó w „ Melchiory 2019 , Og ó lnopolskiego Konkursu o Grand Prix KRRiT na Reportaż i Dokument Radiowy, XXV Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory oraz laureata Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

 

Po piętnastu latach konkurs i gala „ Melchiory ” stały się już nieformalną instytucją kultury, wydarzeniem ważnym nie tylko dla środowiska reportażyst ó w  – m ó wi Andrzej Rogoyski, prezes Zarządu Polskiego Radia. – O statuetce marzą nie tylko radiowi tw ó rcy, co dla nas jest powodem do szczeg ó lnej satysfakcji .

W kategorii Premiera Roku jury przyznało dwie r ó wnorzędne nagrody. Srebrnego Melchiora oraz 10 tys. zł otrzymali Agnieszka Lipska  i  Adam Głaczyński  z Polskiego Radia Rzesz ó w  za reportaż „Bejt znaczy dom”, przejmujące świadectwo Gienia Szylara, kt ó ry podczas okupacji wraz z rodzicami uratował życie siedmiorga Żyd ó w w rzeszowskiej wsi, oraz Ewa SzkurłatPolskiego Radia Krak ó w  za reportaż „ Esemerem ” – „wielowymiarową opowieść o istocie muzyki odkrywanej przez dotkniętą chorobą młodą kompozytorkę i wiolonczelistkę”. Wyróżnienie specjalne w tej kategorii otrzymał  Micha ł Słobodzian  z Polskiego Radia Pomorza i Kujaw za reportaż „Koniec/początek” – portret rodziny zmagającej się z chorobą i śmiercią dziecka, ukazujący trudną drogę do zwycięstwa istnienia nad umieraniem.

W kategorii Inspiracja Roku  statuetk ę Złotego Melchiora od Polskiego Radia oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej w wys. 10 tys. zł odebrał Jan Grzyb TVP Polonia  za film dokumentalny „Izrael zaczął się w Polsce” – w uzasadnieniu czytamy, że nagrodę przyznano „za niezwykle wnikliwe, znakomicie udokumentowane ukazanie z nieznanej perspektywy świata Żyd ó w w międzywojennej Polsce. R ó wnorzędną nagrodę w tej kategorii otrzymał także Wojciech Kr ó likowski  z TVP Katowice za film „M ó j Niemandsland ” oceniony przez jury jako „pasjonująca, wyrafinowana formalnie” opowieść o życiu mało znanego artysty Janoscha z historią Śląska w tle.

Tytuł Radiowego Reportażysty Roku , statuetk ę Melchiora oraz 20 tys. zł otrzymał Mariusz KamińskiPolskiego Radia Lublin za konsekwentne, głębokie i przejmujące odkrywanie epizod ó w z trudnej współczesnej historii Polski.

Laureatem Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia S.A. został Jan SmykPolskiego Radia Białystok za „ Antologi ę  Reporta żu Radiowego”, kt ó rej jest autorem.   

Stypendium im. Jacka Stwory  w jubileuszowym konkursie stypendialnym otrzymał Antoni Rokicki  ze  Studia Reporta żu i Dokumentu Polskiego Radia  za reportaż „Misja”.

Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji  przyznano Dominikowi Gilowi z Polskiego Radia Lublin za reportaż „Tablica”, zwycięzca otrzymał 15 tys. zł. Jury przyznało także dwie r ó wnorzędne nagrody specjalne w wysokości 5 tys. zł każda, a otrzymali je Ewelina Kosałka-PassiaPolskiego Radia Katowice za reportaż „Schowane w pamięci” oraz Jakub Tarka  ze  Studia Reporta żu i Dokumentu Polskiego  Radia za reportaż „Wirtuoz”.

Jubileuszową Galę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego uświetnił  wystę Barbary Wrońskiej z Przyjaciółmi:  Ralphem Kami ńskim  i  Skubas em.  

Honorowy patronat nad XV Galą Polskich Reportażyst ó w objął prof. Piotr GlińskiWiceprezes Rady Ministr ó w, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego .

« wstecz