X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

JEDYNKA NA RAWA BLUES FESTIVAL

Czwartek, 10 października 2019

Dwie sceny, ponad 20 koncertów, gala finałowa, warsztaty gitarowe, polskie i zagraniczne gwiazdy bluesa. Rick Estrin & The Nightcats, Irek Dudek, James Blood Ulmer, Lindsay Beaver, Victor Wainwright, The Daniel Castro Band to między innymi tych artystów 11 i 12 października będzie można usłyszeć podczas tegorocznego, 39. festiwalu Rawa Blues w Katowicach.

Historia Rawa Blues Festival sięga 1981 r. To jedyny festiwal, na którym występowali wszyscy legendarni artyści polskiego bluesa, a wielu z nich rozpoczynało tu swoją karierę. Do najznakomitszych wykonawców należą: Tadeusz Nalepa, Dżem, Easy Rider, Jan Kyks Skrzek, Irek Dudek, Martyna Jakubowicz i Nocna Zmiana Bluesa. Ponadto przed katowicką publicznością występowali również światowej sławy bluesmani, w tym m.in. Robert Cray, Keb' Mo', JJ Grey & Mofro, Koko Taylor, Nora Jean Bruso, Debbie Davies, Little Charlie & The Nightcats, James Blood Ulmer, Lil' Ed & The Blues Imperials, Big Bill Morganfield .

W piątek 11 października w „Muzycznej Jedynce” (godz. 13.00-15.00) pojawią się m.in. Irek Dudek, dyrektor Rawa Blues Festival,wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów, Grzegorz Kapołka, giatrzysta bluesowy, Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny i popularyzator bluesa oraz amerykański harmonijkarz i wokalistaRick Estrin. Na audycję zaprasza Marcin Kusy.

W sobotę 12 października, tuż po północy, w audycji „Jedynka w Drodze” podsumowany zostanie pierwszy dzień festiwalu. Tego samego dnia w „Muzycznej Jedynce” (godz. 14.00-15.00) Marcin Kusy relacjonować będzie przebieg koncertów i wydarzeń towarzyszących 39.Rawa Blues Festival odbywających się w siedzibie NOSPR. Z kolei w „Muzycznym weekendzie z Jedynką” (godz. 16.00-18.00) wicedyrektor Programu 1 Polskiego Radia zapowie drugi dzień festiwalu i nadchodzące koncerty w katowickim Spodku. Z soboty na niedzielę, ponownie tuż po północy, Marcin Kusy podsumuje całe wydarzenie wraz z obecnym w plenerowym studiu radiowej Jedynki, Irkiem Dudkiem.

W 2012 największe międzynarodowe stowarzyszenie bluesowe, The Blues Foundation, przyznało Rawie wyjątkowo prestiżową nagrodę – Keeping The Blues Alive w kategorii „Festival International”. Ponadto od kilku lat tradycją Rawy są liczne wydarzenia towarzyszące, określane mianem „Tygla Kulturalnego”. Wydarzenie odbywa się pod patronatem radiowej Jedynki i Trójki.

« wstecz