X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZNAMY LAUREATÓW NAGRODY KORYFEUSZ MUZYKI POLSKIEJ 2019

Środa, 2 października 2019

W Międzynarodowym Dniu Muzyki, we wtorek 1 października, poznaliśmy laureatów dziewiątej odsłony nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Wśród twórców docenionych przez środowisko muzyczne znaleźli się: Wiesław Ochman, Jakub Józef Orliński, Zuzanna Budzyńska i Szymon Ogryzek. Wydarzeniem roku okazał się cykl koncertów „10/40 Kwartet w Muzeach”. Uroczysta Gala odbyła się w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

Koryfeusze Muzyki Polskiej zostały wręczone po raz dziewiąty. Nagroda jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej gatunkowo i chronologicznie muzyki polskiej. Jest to nagroda zainicjowana i wręczana przez środowisko muzyczne, a jej organizatorem są Instytut Muzyki i Tańca oraz radiowa Dwójka.  Wydarzeniu patronuje Polskie Radio.

Laureatem Nagrody honorowej przyznanej przez Kolegium Elektorów za całokształt dokonań artystycznych został Wiesław Ochman – tenor, wybitny śpiewak operowy, który występował na największych scenach operowych i estradach świata, w towarzystwie największych gwiazd.

W kategorii Osobowość roku statuetkę Koryfeusza Muzyki Polskiej 2019 odebrał Jakub Józef Orliński – kontratenor. Kapituła doceniła jego nieprzeciętny talent, osobowość i wyrazistość artystyczną, doskonałe łączenie pięknej barwy głosu z nienaganną techniką wokalną i wyczuciem stylu, a także za swobodne poruszanie się między różnymi gatunkami muzycznymi, od muzyki sakralnej po hip-hop.

W kategorii Wydarzenie roku nagrodzono cykl koncertów „10/40 Kwartet w Muzeach”, w trakcie których obchodzący 40-lecie istnienia Kwartet Śląski wystąpił podczas 10 koncertów w 10 muzeach, prezentując najbardziej wartościowe utwory polskich kompozytorów XX wieku. Kapituła Koryfeuszy doceniła śląskich kameralistów za to, że wyszli z wartościową muzyką poza typowe sale koncertowe i wystąpili we wnętrzach znamienitych muzeów.

Z kolei Odkryciem roku uznani zostali kameraliści Zuzanna Budzyńska (skrzypaczka) i Szymon Ogryzek (pianista) – za propagowanie muzyki polskiej, sukcesy na arenie międzynarodowej oraz nagranie płyty „Polonaises”.

Laureatom wybranym przez polskie środowisko muzyczne wręczono statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka.  

Podczas koncertu galowego wystąpili Joanna Freszel i Maciej Grzybowski, The Whoop Group, Marcin Wasilewski Trio oraz AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

« wstecz