X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„DWÓJKA NA MIEJSCU – ZNAKI NIEPODLEGŁEJ. OSTATNIE LATO ‘39”, CZYLI RADIOWA DWÓJKA W ZAMOŚCIU

Piątek, 23 sierpnia 2019
Program 2 Polskiego Radia kontynuuje reporterską trasę „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39”. W najbliższy weekend dziennikarze radiowej Dwójki zajrzą do Zamościa, gdzie w sobotę 24 sierpnia spotkają się z animatorami kultury, mieszkańcami miasta i turystami.
Zamosc – Podczas akcji „Dwójka na miejscu – znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39” byliśmy w wielu miejscach. Jednak w mieście „idealnym” jeszcze nie! Postanowiliśmy zatem nadrobić tę zaległość. W najbliższą sobotę odwiedzimy miejscowość zaprojektowaną na wzór sylwetki człowieka. Głową miał być pałac, kręgosłupem główna ulica, a ręce i nogi to bastiony służące do obrony. I tak jest do dziś. Nigdzie indziej, jak w Zamościu  – zapowiada  Andrzej Zieliński  z radiowej Dwójki, wydawca weekendowych relacji z miasta nazywanego bramą Roztocza.
W trakcie plenerowej, dwugodzinnej audycji  z Rynku Wielkiego  (godz. 15.00-17.00) będzie można dowiedzieć się, jak powstawało miasto zaprojektowane przez Bernarda Morandiego na zlecenie Jana Zamoyskiego. Przybliżona zostanie również historia wielkich kobiet Zamościa – m.in. Róży Zamoyskiej.  – Sprawdzimy również, w których miejscach improwizował na fortepianie Mieczysław Kosz , oraz przepytamy  Macieja Pieprzycę  – reżysera filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza” o to, jak odwzorowany zostanie Zamość na srebrnym ekranie  – mówią  Beata Kwiatkowska i Paweł Siwek , którzy obiecują również zgłębić historię 20-lecia międzywojennego oraz losy miasta podczas II Wojny Światowej.  – Odwiedzimy wystawę poświęconą Powstaniu Zamojskiemu 1942 roku. Będzie też dawna muzyka odnaleziona w Zamościu – to za sprawą  Capelli All’Antico  oraz w pełni współczesny muzyczny Zamość reprezentowany przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego  – dodają dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia.
Audycję z plenerowego studia tej stacji poprzedzą (godz. 12.00-15.00) występy artystyczne i inne atrakcje dla mieszkańców miasta i turystów, w tym m.in. koncert muzyki dawnej, warsztaty malowania włóczką z Etno Roztoczem, poczęstunek od Koła Gospodyń Wiejskich w Płoskiem i warsztaty oraz pokazy laboratoryjne organizowane przez MINILAB.
***
„Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39” to  cykl audycji plenerowych odbywających w 11 polskich miastach nawiązujących tematyką do lata 1939 r., rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz rocznicy 1989 r. Odwiedzając kolejne miasta Dwójka zaprasza słuchaczy na spotkania, konkursy, koncerty i rozmowy, w których poruszane są nie tylko tematy związane z historią wybranych miejsc – uczestniczą w nich przedstawiciele współczesnych instytucji kultury, aktywnych w danym regionie. Wszystkie audycje są transmitowane na antenie Programu 2  w każdą sobotę w godz. 15.00-17.00 . Przed audycjami dziennikarze Dwójki prowadzą zajęcia animacyjne oraz plenerowe odsłony konkursu „Dwójka na piątkę” z atrakcyjnymi nagrodami.
W następną  sobotę 31 sierpnia  dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia zapraszają na plenerową audycję w  Krakowie, gdzie odbędzie się Wielki Finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019 Wi ęcej informacji na stronie:   latozradiem.pl .
« wstecz