X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

WIELKI FINAŁ FESTIWALU LATA Z RADIEM 2019 W KRAKOWIE

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Kilkudziesięciu wykonawc ó w, 16 koncert ó w, muzyczne premiery – to będzie prawdziwie wielki finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019. Nosowska, Daria Zawiałow, Smolik, Mela Koteluk, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Fisz Emade Tworzywo, Przybysz-Przybysz,  Voo Voo, Kr ó l, Skubas, The Dumplings, Mazolewski/Porter i wiele innych gwiazd zagra 30 i 31 sierpnia w Krakowie. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

– To będzie fantastyczny finał tegorocznego Festiwalu Lata z Radiem: na dwa dni koryfeusze polskiej muzyki zawładną krakowskim Parkiem Jordana – zapowiada Piotr Metz, dyrektor artystyczny Festiwalu, szef muzyczny radiowej Tr ó jki. – Po raz pierwszy to miejsce zamieni się w przestrzeń muzyczną z atmosferą godną obchodzącego właśnie 50-lecie festiwalu w Woodstock! – dodaje.

W piątek o godz. 16.00  wielki finał zainauguruje Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą  Micha ła Klauzy, kt ó ra wykona największe przeboj e  muzyki filmowej z towarzyszeniem Chóru Polskiego Radia w Krakowie. O godz. 17.00 Smolik/Kev Fox rozpocznie sw ó j występ od „Polki Dziadek”, hymnu Festiwalu w nowej, Smolika, aranżacji. W piątek zagrają także The Dumplings, Kr ó l, Mazolewski/Porter, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Przybysz-Przybysz, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo,  a wiecz ó r zakończy klimatyczny występ  Voo Voo .

W sobotę  koncert fina łowy rozpocznie się o godz. 18.00 od występu Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, formacji entuzjastycznie przyjmowanej w Zakopanem, Pucku i Stalowej Woli przez publiczność Festiwalu Lata z Radiem. Z Big Bandem gościnnie zaśpiewa Sławek Uniatowski, kt ó ry wykona piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w porywających aranżacjach Wojciecha Kostrzewy. W sobotę zagrają także Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Skubas, Julia  Pietruch a  i  Dari a Zawiałow .

Specjalnie na wielki finał Festiwalu w Krakowie Natalia Przybysz, Skubas oraz Barbara Wroń ska  przygotowują premierowe piosenki. Dla Barbary Wrońskiej koncert w Krakowie będzie wyjątkowy także dlatego, że z tą młodą wokalistką, kompozytorką i producentką na „Lato z Radiem Festiwal” 2019 wystąpią gościnnie m.in. Brodka, Kasia Nosowska i Ralph Kamiński,  dot ąd ukrywani pod hasł em: PRZYJACIELE.

Koncerty dedykowane będą wielkiemu nieobecnemu tegorocznej odsłony Festiwalu, Muńkowi Staszczykowi, kt ó ry z powodu choroby zmuszony był odwołać sw ó j występ w Pucku i Krakowie. – Przyjaciele muzycy przygotowują dla niego coś specjalnego – m ó wi   Piotr  Metz . – Scenariusz tych dwu dni wciąż się pisze i rozrasta, zapewne będzie tak aż do 30 sierpnia – dodaje z satysfakcją.

Jak we wszystkich miastach tegorocznego Festiwalu koncertom towarzyszyć będą spotkania z gwiazdami w Strefie Muzycznej. Na placu przed Muzeum Narodowym poprowadzą je dziennikarze muzyczni radiowej Jedynki, Dw ó jki, Tr ó jki i Czw ó rki . Dla fan ó w będzie to świetna okazja, aby zdobyć autograf ulubionego artysty, zamienić dwa słowa, zrobić sobie wsp ó lne zdjęcie. Szczegóły spotkań w Strefie Muzycznej poznamy niebawem.

Festiwal Lata z Radiem cieszy się już opinią najbardziej pozytywnej i rodzinnej imprezy muzycznej tego lata. Koncertom i spotkaniom muzycznym towarzyszy bowiem wiele propozycji aktywności dla wszystkich uczestnik ó w festiwalu. Dla najmłodszych w Strefie Familijnej w Parku Jordana dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali warsztaty, konkursy i zabawy, a w Strefie Relaksu na Błoniach do aktywnego wypoczynku zaprosi Ola Żelazo prowadzą ca  „Gimnastykę  porann ą” w radiowej Jedynce.

Dla tych, kt ó rzy nie będą  mogli by ć osobiście w Krakowie, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczeg ó lnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

 

Współorganizatorami wydarzenia są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Wi ęcej informacji na stronie internetowej:  latozradiem.pl

« wstecz