X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„DWÓJKA NA MIEJSCU – ZNAKI NIEPODLEGŁEJ. OSTATNIE LATO ‘39”- PLENEROWA AUDYCJA RADIOWEJ DWÓJKI W HELU

Czwartek, 1 sierpnia 2019

Trwa wakacyjna akcja Programu 2 Polskiego Radia – „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39”. Po Zakopanem, Krynicy, Toruniu, Pucku oraz Augustowie dziennikarze tej stacji odwiedzą – już w najbliższą sobotę 3 sierpnia – Hel nazywany często „początkiem Polski”. Na słuchaczy, mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą plenerowe studio Dwójki na miejscowym Bulwarze Nadmorskim, czekają animacje, warsztaty,pokazy oraz audycja na żywo.


O tym, co lokalna prasa pisała na chwilę przed wybuchem wojny, dlaczego Gustaw Holoubek nie wyobrażał sobie wakacji bez Półwyspu Helskiego, gdzie znajduje się ostatnie prawdziwe kino w regionie i czy miejscowy latarnik – podobnie jak bohater noweli Henryka Sienkiewicza – ma czas na czytanie książek, kiedy i z jakiej okazji w Helu można zobaczyć pojazdy wojskowe oraz dzieci przebrane w stroje międzywojenne – na te i inne pytania dziennikarze Dwójki postarają się znaleźć odpowiedź już w najbliższą sobotę w towarzystwie znamienitych gości. A wśród nich będą m.in.: Magdalena Zawadzka (aktorka teatralna i filmowa), Anna Tomiak (autorka książki „Jurata. Cały ten szpas”), Karol Kłos (latarnik z ponad trzydziestoletnim stażem), Marek Dykta (współorganizator D-Day Hel) i Joanna Gostkowska-Białek (kaszubska śpiewaczka i animatorka kultury). Audycję poprowadzą Paweł Siwek i Beata Kwiatkowska.

Przed audycją (od godz. 12.00) na słuchaczy Dwójki – zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów – czeka wiele atrakcji. Na scenie Bulwaru Nadmorskiego w Helu wystąpią: Rybacka Orkiestra Dęta z Jastarni, która przygotowała specjalny repertuar z okresu dwudziestolecia międzywojennego, oraz zespół Da Capo Al Fine. Ponadto odbędą się warsztaty biżuterii morskiej z ByKumejką, a Fundacja Strefa Mocy pokaże jak stworzyć profesjonalne latawce. Będzie można wziąć udział także w nauce tańca i śpiewu kaszubskiego, zrobić sobie zdjęcie w okolicznościowej garderobie militarnej z czasów II wojny światowej czy spróbować regionalnych potraw. Nie zabraknie oczywiście, jak co tydzień, konkursu „Dwójka na piątkę”.

***

„Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39” to cykl audycji plenerowych odbywających w 11 polskich miastach nawiązujących tematyką do lata 1939 r., rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz rocznicy 1989 r. Odwiedzając kolejne miasta Dwójka zaprasza słuchaczy na spotkania, konkursy, koncerty i rozmowy, w których poruszane są nie tylko tematy związane z historią wybranych miejsc – uczestniczą w nich przedstawiciele współczesnych instytucji kultury, aktywnych w danym regionie. Wszystkie audycje są transmitowane na antenie Programu 2 w każdą sobotę w godz. 15.00-17.00.

Przed audycjami dziennikarze Dwójki prowadzą zajęcia animacyjne oraz plenerowe odsłony konkursu „Dwójka na piątkę” z atrakcyjnymi nagrodami.

W następną sobotę 10 sierpnia dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia odwiedzą Stalową Wolę, gdzie 9 i 10 sierpnia zagra „Lato z Radiem Festiwal 2019”. Więcej: latozradiem.pl.

« wstecz