X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PAWEŁ KWIECIŃSKI Z POLSKIEGO RADIA W KOMITECIE RADIOWYM EUROPEJSKIEJ UNII NADAWCÓW

Piątek, 19 kwietnia 2019

Dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia Paweł Kwieciński został wybrany do komitetu radiowego Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Nowy skład komitetu został powołany podczas zgromadzenia radiowego EBU w Sofii. – Ta nominacja jest wyróżnieniem dla całego Polskiego Radia - mówił przebywający w Sofii, Paweł Kwieciński.

 

– To, że Polskie Radio ma swoich przedstawicieli w takich ciałach jak komitet techniczny czy komitet radiowy, jest dla mnie niezwykle cenne, bo to jest wyraz zaufania do Polskiego Radia, to jest ocena tego co w Polskim Radiu robimy, jak przedstawiamy rzeczywistość, jak zajmujemy się kulturą, jak zajmujemy się teatrem i jak realizujemy naszą publiczną misję – informuje Paweł Kwieciński. Komitet radiowy EBU określa priorytety współpracy radiofonii publicznych na poziomie międzynarodowym, decyduje o wspieraniu członków w innowacjach, sytuacjach kryzysowych czy planach transformacji, dba o dystrybucję najbardziej wartościowych projektów, szkolenia, decyduje o alokacji funduszu na innowacje.

 

Kadencja komitetu radiowego trwa dwa lata. Poza Pawłem Kwiecińskim w jego składzie znalazło się 13 przedstawicieli europejskich mediów publicznych, m.in. z krajów takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Szwecja, Czechy czy Węgry.

 

Powołanie Pawła Kwiecińskiego do komitetu radiowego to nie jedyne wyróżnienie dla Polskiego Radia w ostatnim czasie. Pod koniec marca br. Europejska Unia Nadawców ogłosiła statystyki międzynarodowej wymiany koncertowej za rok 2018. Oferta muzyczna Polskiego Radia okazała się jedną z najbogatszych wśród europejskich radiofonii publicznych. Koncerty udostępniane przez Polskie Radio zajęły 5. miejsce pod względem popularności na ponad 80 sklasyfikowanych radiofonii, ustępując jedynie ofercie BBC oraz publicznych nadawców z Austrii i Niemiec. Produkcje muzyczne Polskiego Radia inni europejscy nadawcy wykorzystali 921 razy.

 

W kwietniu w siedzibie Polskiego Radia odbyły się zaś warsztaty EBU poświęcone transformacji cyfrowej. Uczestniczyli w nich menedżerowie mediów publicznych z Polski, Litwy, Łotwy, Rumunii, Mołdawii i Macedonii, oraz eksperci z Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Uczestnicy warsztatów dyskutowali między innymi o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą rewolucja cyfrowa oraz o tym, w jaki sposób tradycyjne media muszą reagować na coraz silniejszą pozycję gigantów internetowych, takich jak Google, Facebook, Netflix, czy Spotify.

 

Z kolei w styczniu br. Prezes Zarządu Polskiego Radia, Andrzej Rogoyski oraz dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców Noel Curran podpisali porozumienie o współpracy, na mocy którego w Warszawie uruchomione zostanie Regionalne Centrum Szkoleniowe EBU, które służyć będzie dziennikarzom i pracownikom mediów publicznych z regionu.

 

Europejska Unia Nadawców jest wiodącym na świecie sojuszem mediów publicznych. EBU działa na ich rzecz, dążąc do utrzymania ich nieodzowności i wyjątkowego statusu na lokalnych i międzynarodowych rynkach. W jej skład wchodzi 117 organizacji medialnych z 56 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a dodatkowo 33 organizacje zrzeszone z Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk.

 

Członkowie EBU obsługują ponad 2000 kanałów telewizyjnych, radiowych i internetowych oraz oferują treści na innych platformach. Razem docierają do ponad miliarda ludzi na całym świecie, nadając w ponad 160 językach. Celem organizacji jest wymiana programów i doświadczeń między nadawcami publicznymi, ale także organizacja konkursów i festiwali - takich jak Eurowizja.

« wstecz