X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SŁUCHOWISKO „NIEODWOŁALNE” NA SCENIE TEATRALNEJ TRÓJKI

Piątek, 12 kwietnia 2019

– Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że za dwa dni odbędzie się twój pogrzeb? Oczywiście, parsknąłbyś śmiechem, ale czy po chwili nie zacząłbyś się zastanawiać, jaki w tym wszystkim sens? I dlaczego właśnie Ty? Słuchowisko „Nieodwołalne” opowiada o człowieku, który do ostatniej chwili wierzy, że to żart. Czy rzeczywiście? A może to największa szansa? Przekonaj się. Posłuchaj – mówi Sebastian Konrad, reżyser spektaklu „Nieodwołalne”, który zostanie wyemitowany premierowo w radiowej Trójce w niedzielę 14 kwietnia o godz. 20.05.

Poeta i dramatopisarz Jarosław Jakubowski zaadaptował dla Sceny Teatralnej Trójki swoje opowiadanie pod tytułem „Pogrzeb”. Słuchowisku nadał tytuł bardziej uniwersalny – „Nieodwołalne”. Reżyserii podjął się aktor – Sebastian Konrad, który główne role powierzył Dorocie Landowskiej i Mariuszowi Bonaszewskiemu– Wzięli oni zarazem udział w swoistej psychodramie, gdyż grają oni małżeństwo, którym są prywatnie– mówi Barbara Marcinik z radiowej Trójki.

Choć tytuł słuchowiska nie nastraja optymistycznie, jest ono groteskową przypowieścią, a tej towarzyszy „czarny humor”. Twórcy podkreślają, że „Nieodwołalne” ma charakter pokoleniowy, ale ma też wymiar uniwersalny.

Słuchowisko ma „obsadę marzeń” – w rolach drugoplanowych zgodzili się wystąpić: Irena Jun, Krzysztof Kowalewski oraz Adam Ferency. Natomiast w roli autorki opracowania muzycznego zadebiutowała na Scenie Teatralnej Trójki Olena Leonenko-Głowacka.

Jarosław Jakubowski – „Nieodwołalne”: reżyseria – Sebastian Konrad; opracowanie muzyczne – Olena Leonenko-Głowacka; reżyseria dźwięku – Paweł Szaliński. Występują: Mariusz Bonaszewki, Dorota Landowska, Adam Ferency, Jakub Strach, Krzysztof Kowalewski, Irena Jun, Zbigniew Dziduch, Dariusz Biskupski; opracowanie artystyczne: Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.

Emisja w radiowej Trójce w niedzielę 14 kwietnia o godz. 20.05.

« wstecz