X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie Radio jest gospodarzem spotkania Komitetu Technicznego EBU

Piątek, 1 marca 2019

Europejska Unia Nadawców to największy na świecie związek mediów publicznych. Jak powiedział podczas otwarcia spotkania Prezes Polskiego Radia, Andrzej Rogoyski – publiczny nadawca jest obecnie liderem w procesie cyfryzacji nadawania radiowego w naszym kraju.

Prezes podkreślił, że w przyszłym roku nasza instytucja będzie obchodzić 95 rocznicę swojego istnienia. - Czyni nas to najstarszą organizacją medialną w Polsce - powiedział. Dodał, że jesteśmy dumni z tradycji i historii, jednak codziennie uzyskujemy nowe kompetencje potrzebne do funkcjonowania w zmieniającym się, cyfrowym świecie.

 

Andrzej Rogoyski powiedział, że Polskie Radio jest w tej dziedzinie instytucją innowacyjną. - Dla przykładu, w większości krajów, proces cyfryzacji nadawania radiowego był zapoczątkowany przez instytucje państwowe. Polska na tym tle jest wyjątkiem, tutaj to Polskie Radio zapoczątkowało ten proces. Dziś jesteśmy liderami, jeśli chodzi o implementację DAB+, podczas gdy nasi konkurenci komercyjni obawiają się cyfryzacji nadawania radiowego i przeciwstawiają się temu - mówił.

 

Prezes Polskiego Radia podkreślił, że EBU dostrzegło nasze dokonania w zakresie cyfryzacji radia. - Jestem przekonany, że media publiczne będą wytyczały ścieżkę nowoczesnego rozwoju - mówił. Zaznaczył, że Polskie Radio jest ważną instytucją, która nadaje ton nowoczesności w mediach.

 

Przewodnicząca Komitetu Technicznego EBU Judy Parnall powiedziała, że zmiany nad Wisłą w zakresie cyfryzacji wymagają czasu. Zaznaczyła, że Polska jest w grupie państw, która nie jest na samym czele w tym procesie. Ale, jak dodała, to nie zawsze najlepsze miejsce. - To wielka rzecz do zrobienia, z pewnością widzieliśmy to w Wielkiej Brytanii - dodała.

 

W skład Europejskiej Unii Nadawców wchodzi 117 organizacji z 56 krajów. Są też 34 organizacje zrzeszone z Azji, Afryki, Australii, obu Ameryk. Razem - członkowie EBU docierają do ponad miliarda ludzi na całym świecie, nadając w ponad 160 językach. Komitet Techniczny EBU składa się z ekspertów reprezentujących nadawców zrzeszonych w EBU.

« wstecz