X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakończono testy powiadamiania kryzysowego z wykorzystaniem radiofonii cyfrowej DAB+

Poniedziałek, 18 lutego 2019

14 lutego w siedzibie Polskiego Radia podsumowano testy prowadzone u publicznego nadawcy w grudniu 2018 r.

Testy zostały przeprowadzone przy współpracy i wykorzystaniu infrastruktury obecnego operatora technicznego emisji DAB+, firmy EmiTel S.A. By sprawdzić możliwości realizacji powiadamiania kryzysowego na bazie radiofonii cyfrowej DAB+, oprócz środowiska laboratoryjnego, uruchomiona została eksperymentalna emisja DAB+ w Warszawie na kanale 6D z mocą 0,8 kW.

W trakcie przeprowadzonych testów wielokrotnie uruchamiana była emisja sygnału „alarmowego” w różnych konfiguracjach, co pozwoliło na sprawdzenie zachowania się odbiorników zarówno stacjonarnych, przenośnych oraz instalowanych w pojazdach. W ten sposób sprawdzono ok. 30 różnych typów odbiorników DAB+ pochodzących od różnych producentów.

Podczas spotkania w siedzibie Polskiego Radia zaprezentowano także zestaw laboratoryjny w formie stanowiska dyspozytora wraz z aplikacją umożliwiającą generowanie przedmiotowych komunikatów, zarówno w formie tekstowej, graficznej jak również zapowiedzi głosowej w formie komunikatu odczytanego przez dyspozytora oraz automatycznej konwersji text to speach. 

Do udziału w spotkaniu, poza przedstawicielami gospodarza Polskiego Radia S.A. oraz operatora technicznego EmiTel S.A., zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji związanych z przedmiotowym zagadnieniem: Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Mediów Narodowych, Ministerstwa Cyfryzacji,  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Spotkanie zakończyła dyskusja, w wyniku której potwierdzono zasadność zaimplementowania przedmiotowej  funkcjonalności do istniejącego multipleksu DAB+ Polskiego Radia, który obecnie jest już dostępny dla 55% populacji na 33% terytorium kraju.

« wstecz