X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

WRĘCZONO ZŁOTE MIKROFONY 2018

Czwartek, 14 lutego 2019

WRĘCZONO ZŁOTE MIKROFONY 2018

W środę 13 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyła się Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2018. Statuetki przyznawane są osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju oraz popularyzacji radia publicznego. Laureatów Złotego Mikrofonów pierwszy raz nagrodzono w lutym 1969 roku, czyli 50 lat temu.


Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Złoty Mikrofon to wyróżnienie dla wielkich mistrzów słowa i sztuki radiowej, malujących przed słuchaczami sugestywne, barwne obrazy, bo radio to przede wszystkim fascynujący i inspirujący teatr wyobraźni. Nagroda przyznawana jest corocznie przez Zarząd Polskiego Radia na wniosek Kapituły Złotego Mikrofonu. Członkowie Kapituły powoływani są spośród laureatów poprzednich odsłon konkursu, reprezentujących wszystkie rodzaje działalności radiowej. Od 1969 roku elitarne grono laureatów tej nagrody liczy 246 osób. Najbardziej wartościowe i charakterystyczne w tym wyróżnieniu jest to, że ludzie radia przyznają tę nagrodę ludziom radia, czyli mistrzowie mistrzom.

W tym roku Kapituła Złotego Mikrofonu obradowała w składzie: Anna Stempniak-Juśkiewicz (przewodnicząca, Program 1 Polskiego Radia), Hanna Bogoryja-Zakrzewska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia), Hanna Dołęgowska (dyrektor Centrum Programów Wyspecjalizowanych), Magdalena Łoś-Komarnicka (Program 2 Polskiego Radia), Marek Niedźwiecki (radiowa Trójka),Wiesław Szala (Biuro Technologii Polskiego Radia) oraz Henryk Urbaś (Naczelna Redakcja Sportowa Polskiego Radia).

Kapituła wyróżniła pięciu laureatów spośród 23 kandydatur.Janusz Deblessem otrzymał statuetkę za trwałe wkroczenie „Gitarą i piórem” w Karinę Łagodności, za audycje dokumentalne i promowanie reportażu na antenach Polskiego Radia . Maciej Gudowski został wyróżniony za niezwykły głos przykuwający uwagę, talent interpretacyjny, dzięki któremu audycje, reportaże i dokumenty prezentowane w Polskim Radiu zyskują na jakości . Ewelinę Karpacz-Oboładze doceniono za reportaże i dokumenty, które zawsze są naznaczone Jej osobowością, za wyjątkową łatwość zjednywania ludzi, którzy chętnie powierzają Jej swoje losy. Z koleiJarosława Kaweckiego nagrodzono za mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów. Natomiast Michał Olszański został uhonorowany za niepowtarzalną osobowość antenową, pozytywną energię i żywiołowość, a także tworzenie atmosfery, która pozwala na intymne opowieści.

Uroczysta Gala odbyła się w Światowym Dniu Radia. Wydarzenie poprowadzili: Marta Januszewska z Programu 1 Polskiego Radiaoraz Kuba Marcinowicz z radiowej Czwórki.Oprawę artystyczną Gali stanowiły fragmenty koncertu z trasy koncertowej „Cohen i kobiety”. Opracowanie muzyczne przygotował Leszek Biolik. Wystąpiły: Natalia Kukulska, Anita Lipnicka i Daria Zawiałow.

« wstecz