X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

FESTIWAL NOWA TRADYCJA 2019 – KONKURSY NA FONOGRAM ŹRÓDEŁ I FOLKOWY FONOGRAM ROKU

Wtorek, 22 stycznia 2019

 Laureatów Folkowego Fonogramu i Fonogramu Źródeł 2018 roku poznamy podczas 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Odbędzie się  w dniach 16-19 maja 2019 roku w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi „Nowa Tradycja” od 2002 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli i twórców muzyki folkowej. W 2018 roku jego laureatem została Kapela Maliszów za płytę „Wiejski Dżez”.

Fonogram Źródeł  również wybierany jest corocznie – po raz pierwszy konkurs odbył się w 2009. W ubiegłym roku pierwszą nagrodę przyznano Instytutowi Sztuki Polskiej Akademii Nauk za albumy: „Polskie pieśni ludowe na Śląsku Opolskim przez Paula Schmidta w 1913 r. na fonograf zebrane” oraz „Melodie stamtąd Cz. 2”.

Nagrodą Specjalną jury konkursu uhonorowało natomiast Barbarę Kuzub-Samosiuk i Mirosława Samosiuka za trzypłytową antologię „Pieśni nie tylko święte. Tradycja muzyczna Podlasia” wydaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Czeremsze. Jury doceniło autorów kompilacji i wydawców za wybitny wkład w dokumentację tradycyjnej kultury śpiewaczej Podlasia.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 25 lutego 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa – z dopiskiem: „Folkowy Fonogram Roku” lub „Fonogram Źródeł”. Kontakt mailowy: nowatradycja@polskieradio.pl.

Formularze zgłoszeniowe oraz regulaminy konkursów na stronie: nowatradycja.polskieradio.pl.

« wstecz