X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

WYSTARTOWAŁ INTERNETOWY SERWIS RADIOWEGO CENTRUM KULTURY LUDOWEJ

Wtorek, 8 stycznia 2019

Prezentacja zjawisk związanych z polską i światową kulturą ludową, muzyką źródeł i szeroko rozumianą sceną etno, recenzje płyt folkowych, ale także materiały dotyczące polskiej obyczajowości i obrzędowości ludowej znalazły się w serwisie internetowym Radiowego Centrum Kultury Ludowej, który dziś uruchomiło Polskie Radio.

Wraz z serwisem rckl.polskieradio.pl udostępniamy także nasz kanał YouTube oraz playlisty na platformie Spotify, by podzielić się z Państwem naszymi muzycznymi fascynacjami – mówi szef RCKL Piotr Kędziorek.

logo

1 kwietnia 1994 roku w Polskim Radiu powołano Radiowe Centrum Kultury Ludowej. W tym roku mija 25-lecie działalności tej jedynej w swoim rodzaju redakcji, która nie tylko na bieżąco informuje o wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą kulturą tradycyjną, ale także kreuje nowe zjawiska artystyczne inspirowane tradycją.

25 lat to tysiące minut nagrań terenowych, dokumentacja Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, koncerty muzyki tradycyjnej i muzyki świata, 21 festiwali „Nowa Tradycja”, trzy festiwale folkowe Europejskiej Unii Nadawców organizowane w Polsce, 31 płyt z serii „Muzyka Źródeł’, współprodukcja płyt polskich zespołów folkowych i przede wszystkim niezliczona liczba audycji poświęconych polskiej i zagranicznej kulturze tradycyjnej we wszystkich jej współczesnych przejawach.

U progu roku, w którym świętujemy nasz jubileusz, oddajemy do Państwa dyspozycji nasz serwis internetowy. Znajdą tu odbicie wszystkie aspekty naszej działalności, będzie trochę wspomnień i przede wszystkim dużo bieżących informacji o dawnej i współczesnej kulturze tradycyjnej, której Polskie Radio od zawsze jest wiernym mecenasem – dodaje Piotr Kędziorek, redaktor naczelny RCKL.

« wstecz