X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najlepsi reportażyści uhonorowani, przyznano „Melchiory”

Czwartek, 15 listopada 2018

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Lutosławskiego w Warszawie wręczono doroczne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów „Melchiory 2018”.

Dorota Jaśkiewicz-Łebek, Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Magdalena Świerczyńska-Dolot to laureatki głównych nagród dla najlepszych reportażystów radiowych. 14 listopada podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki trzech konkursów: XIV Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory”, Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory.             
            Dorota Jaśkiewicz-Łebek zdobyła tytuł Radiowego Reportażysty Roku 2018 w Konkursie "Melchiory”. Niezależna twórczyni z Jeleniej Góry, stała współpracowniczka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia została doceniona za kunsztownie zbudowane i poruszające opowieści o artystach. To autorka, między innymi, nagrodzonego w zeszłym roku Srebrnym Melchiorem reportażu „Bardziej znikąd” o zmarłym w 2003 roku polskim bardzie i poecie Christianie Belwicie czy „Urszula” o śląskiej artystce awangardowej - Urszuli Broll. Hanna Bogoryja-Zakrzewska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymała nagrodę Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za reportaż "Koncert na dwa M - muzyka i marzenia". To barwna dźwiękowo opowieść o organiście Filipie Presseisenie. Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory wygrała Magdalena Świerczyńska-Dolot z Polskiego Radia Gdańsk za reportaż „Gdyby nie Gala”.                                                                                                      
        Jurorzy postanowili przyznać też dwie równorzędne nagrody Srebrnego Melchiora w kategorii Premiera Roku. Otrzymali je: Adam Bochiński i Maciej Hamela - autorzy dokumentu „Bitwa pod Gortatem” za opowieść o polskości w pasjonującym dokumencie o obrazie „Bitwa pod Grunwaldem” oraz Agnieszka Czyżewska-Jacquemet - autorka dokumentu „Jestem Rózią” za wzruszającą historię żydowskiej dziewczynki, heroicznie uratowanej przez mieszkańca podlubelskiej wsi.  W kategorii Inspiracja Roku jury postanowiło przyznać nagrodę Dagmarze Drzazdze z TVP Katowice za fascynujące i poetyckie przedstawienie świata ludzi sztuki.  Podczas gali przyznana też została Nagroda Specjalna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, którą honorowane są osoby lub instytucje działające na rzecz rozwoju reportażu lub jego promocji.  Otrzymał ją dziennikarz radiowej Jedynki Wiesław Molak - gospodarz audycji "Noc z reportażem”.
        Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała też dwie równorzędne nagrody specjalne: Oldze Mickiewicz-Adamowicz za reportaż „Splecione losy”, zgłoszony przez Studio Reportażu i Dokumentu PR i Adamowi Bogoryja-Zakrzewskiemu za reportaż  „Anioł z Podkarpacia” zgłoszony przez Polskie Radio 24.
        KRRiT przyznała również dwa równorzędne wyróżnienia honorowe: Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej  - autorce  reportażu „Prawdziwy partyzant”, zgłoszonego przez Program 1 PR i Monice Hemperek - autorce  reportażu  „SMS-y do uczennicy”, zgłoszonego przez Polskie Radio Lublin.              
        Celem Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory” jest promowanie autorskich indywidualności oraz ambitnych form twórczości radiowej, jak również uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych. Grand Prix KRRiT to nagroda przyznawana za najlepszy reportaż radiowy, której celem jest promowanie wysokiego poziomu programów radiofonii publicznej w całej Polsce - form reportażowych wyróżniających się wagą podejmowanych tematów, rzetelnością dokumentowania i wysokimi walorami dramaturgii radiowej. W Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory, wyróżniani są młodzi reportażyści, którzy nie ukończyli 35 lat, poszukujący nowych, oryginalnych środków wyrazu w dziedzinie dokumentu artystycznego. Polskie Radio zapewnia zdobywcy Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory stypendium na realizację autorskiego projektu, a Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia- nadzór artystyczny i pomoc organizacyjną.
        Galę uświetnił występ Stanisławy Celińskiej.
        Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
 

« wstecz