X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Transmisje Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w radiowej Dwójce

Poniedziałek, 10 września 2018

10 września rozpoczyna się w Katowicach pierwsza odsłona Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. Program 2 Polskiego Radia, współorganizator i patron medialny wydarzenia, zaplanował na swojej antenie kilkadziesiąt godzin relacji i transmisji.

Wydarzenie potrwa do 23 września 2018 r. Przesłuchania konkursowe I i II etapu odbywać się będą równolegle w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uroczysta gala i finał konkursu, w trakcie którego solistom towarzyszyć będzie orkiestra NOSPR, odbędą się w sali koncertowej NOSPR.

W trakcie przesłuchań 117 młodych muzyków z 21 krajów ubiegać się będzie o nagrody w pięciu kategoriach: fortepianu, skrzypiec, śpiewu, kwartetu smyczkowego oraz kompozycji. Pula nagród we wszystkich pięciu kategoriach to niemal 300 tys. euro. Oprócz nagród głównych (I, II i III nagroda w każdej kategorii), we wszystkich kategoriach wykonawczych zostaną przyznane nagrody specjalne za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego, a w kategoriach skrzypce i śpiew – także nagroda dla najlepszego pianisty-kameralisty.

Celem przedsięwzięcia (Konkurs odbywać się będzie w Katowicach w cyklu 5-letnim) jest popularyzacja polskiej muzyki na świecie oraz utrwalanie w świadomości odbiorców znaczenia postaci Karola Szymanowskiego i jego twórczości, będącej istotną częścią narodowego dziedzictwa kulturowego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, a współorganizatorami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Katowice, Polskie Radio S.A., Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem. Jako komitet honorowy imprezę firmują dyrygent sir Simon Rattle oraz maestro Krzysztof Penderecki.

Przez cały czas trwania Konkursu radiowa Dwójka zaprasza na transmisje i retransmisje przesłuchań uczestników oraz relacje i omówienia. Nadawane one będą w wieczornym i nocnym paśmie koncertowym – przede wszystkim w cyklu „Letni festiwal muzyczny”. Więcej szczegółów na stronie: dwojka.polskieradio.pl.

Ponadto wszystkie wykonania zaprezentowane podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego zostaną umieszczone w specjalnym serwisie internetowym, który znaleźć można pod adresem: szymanowski.konkurs.polskieradio.pl.

« wstecz