X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wygrał w tym roku plebiscyt radiowej Trójki „Srebrne Usta”.

Piątek, 6 kwietnia 2018

Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wygrał w tym roku plebiscyt radiowej Trójki „Srebrne Usta”.

Polityka nagrodzono za słowa o nieistniejącym kraju San Escobar.

Drugie miejsce zajął szef klubu PO Sławomir Neumann, a trzecie - prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Okolicznościowa gala odbywa się w 5 kwietnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej.

10 stycznia ubiegłego roku na briefingu w Nowym Jorku ówczesny minister spraw zagranicznych mówił z kim rozmawiał w wyborze Polski na niestałego członka ONZ. "Mam okazję prawie do 20 spotkań odbyć z różnymi ministrami. (...) na przykład na Karaibach po raz pierwszy w historii naszej dyplomacji - z takimi krajami jak San Escobar albo Belize. A każdy z tych krajów to jest jeden głos w Zgromadzeniu Ogólnym, tutaj w ONZ-cie". Ówczesny minister tłumaczył potem, że pomylił się i że chodziło mu o archipelag Saint Kitts i Nevis.

W tym roku nominacje za swoje wypowiedzi otrzymało dziesięciu polityków. Jak napisano na stronie radiowej Trójki, nominacje przyznano za wypowiedzi "niebanalne, często śmieszne, nierzadko również kontrowersyjne, ale zawsze gorąco komentowane".

Laureata wybierali słuchacze w głosowaniu sms-owym lub poprzez stronę internetową.

« wstecz