X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ksiądz Andrzej Majewski zastąpił o. Krzysztofa Ołdakowskiego na stanowisku Redaktora Naczelnego Naczelnej Redakcji Programów Katolickich.

Piątek, 6 kwietnia 2018

Ksiądz Andrzej Majewski zastąpił o. Krzysztofa Ołdakowskiego na stanowisku Redaktora Naczelnego Naczelnej Redakcji Programów Katolickich.

Zmiana nastąpiła 1 kwietnia.

Ksiądz Andrzej Majewski jest jezuitą, doświadczonym komentatorem najważniejszych wydarzeń kościelnych.

Przez wiele lat pracował w Radiu Watykańskim na stanowisku redaktora, kierownika Sekcji Polskiej, a ostatnio dyrektora programowego tej Rozgłośni. Komentował na antenie Radia Watykańskiego wydarzenia związane z pielgrzymkami apostolskimi ojca świętego Jana Pawła II, uczestnicząc w nich jako wysłannik Radia.

W ostatnich latach towarzyszył papieżowi Franciszkowi w jego pielgrzymkach po świecie w charakterze dyrektora programowego Papieskiej Rozgłośni. Przeprowadził kilkaset wywiadów z hierarchami i innymi osobistościami kościelnymi z różnych części świata (w tym z kardynałami sekretarzami stanu Stolicy Apostolskiej).
W TVP ksiądz Majewski był komentatorem najważniejszych wydarzeń w Kościele Powszechnym: śmierć i pogrzeb Jana Pawła II, wybór papieża Benedykta i papieża Franciszka, inauguracje pontyfikatów dwóch ostatnich papieży. Przeprowadził pierwszy telewizyjny wywiad z papieżem Benedyktem.

Szerokim echem odbił się też jego wywiad z włoską dziennikarką Orianą Fallaci, przeprowadzony po zamachach terrorystycznych w Londynie w 2005 roku. Wywiad ukazał się także w tłumaczeniu na kilka europejskich języków.

Ksiądz Andrzej Majewski pełnił też funkcję dyrektora Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC) w Warszawie-Falenicy. Był także kierownikiem Redakcji Programów katolickich TVP oraz rektorem kolegium Księży jezuitów w Warszawie.

« wstecz