X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany kadrowe w radiowej Jedynce i w Polskim Radiu 24

Piątek, 6 kwietnia 2018

Zmiany kadrowe w radiowej Jedynce i w Polskim Radiu 24

PR 24 kieruje Paweł Piszczek, zastępcą Redaktora Naczelnego Programu 1 został Robert Tekieli.

Po odwołaniu Pawła Badzio ze stanowiska Redaktora Naczelnego Polskiego Radia 24 Zarząd powierzył pełnienie obowiązków Dyrektora Pawłowi Piszczkowi. Nadal kieruje on także Informacyjną Agencją Radiową.

Stanowisko zastępcy Dyrektora PR 24 objęła Agnieszka Kamińska i Joanna Turek, która wcześniej była Zastępcą Sekretarza i Sekretarzem Programu w PR 24.

Turek jest absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła kierunek dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalnością: komunikacja medialna i kulturowa

Studiowała także w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na kierunku: organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej.

W latach 2013 – 2016 Turek pracowała w Telewizji Republika, gdzie była wydawcą i dyrektorem ds. emisji i ramówki.

Agnieszka Kamińska, która również 15 marca objęła stanowisko zastępcy Dyrektora Polskiego Radia 24, jest doktorem nauk humanistycznych. To dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa z ponad siedemnastoletnim doświadczeniem zawodowym.

Adiunkt w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz dyplomowany logopeda.

Kamińska zdobywała szlify dziennikarskie w Polskim Radiu jako reporterka i reportażystka. Za reportaż psychologiczny „Byłam bólem” otrzymała wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów i Realizatorów Radiowych Dylematy człowieka XXI wieku. Z kolei reportaż historyczny „Tryba Potockiego” zapewnił jej nominację do Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego „Polska i Świat 2003”.

Od 2006 roku Kamińska była redaktorem prowadzącym w TVP Historia.

Jest autorką i zarazem prowadzącą cykl reportaży „Śladami zbrodni i walki 1944-1956”.

Od czerwca 2017 roku w Polskim Radiu 24 prowadzi cykl audycji historyczno-publicystycznych „Nos Kleopatry”.

Publikowała artykuły w pismach naukowych i prasie popularnej („Polska The Times”, „Rzeczpospolita”, „Focus Historia”, „21.wiek”). Jest też recenzentem naukowym w „Kwartalniku Nauk o Mediach” oraz ekspertem i członkiem jury Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej, organizowanej przez Fundację Nowe Media.

Agnieszka Kamińska przeszła szkolenie dla prezenterów w Akademii Telewizyjnej TVP, ukończyła Seminarium Producenckie Akademii Telewizyjnej TVP i PWSFTiT oraz Logopedię (Uniwersytet Warszawski) i studia podyplomowe - Kształcenie Głosu i Mowy (Uniwersytet SWPS). Ukończyła też Zarządzanie na SGH.

Zarówno Turek jak i Kamińska objęły stanowiska 15 marca.

Tego samego dnia doszło do zmian kadrowych także w Programie 1. Stanowisko zastępcy Dyrektora stacji objął, obok Marka Mądrzejewskiego - Robert Tekieli, który do tej pory był zastępcą Redaktora Naczelnego Polskiego Radia 24.

Od 21 lutego radiową Jedynką kieruje Michał Mońko, który został wybrany na to stanowisko po odejściu Rafała Porzezińskiego.

« wstecz