Trzecie urodziny Radia Dzieciom

Piątek, 6 kwietnia 2018

Trzecie urodziny Radia Dzieciom

1 kwietnia 2018 roku Polskie Radio Dzieciom skończyło 3 lata. Z tej okazji antena przygotowała wiele atrakcji.

Z okazji trzecich urodzin Radio Dzieciom przygotowało specjalne audycje, zabawy z nagrodami i spotkania ze słuchaczami oraz urodzinowy koncert dla dzieci w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie. Świętowanie trwa do 8 kwietnia. Na najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia czeka wiele zabawy, radości oraz uśmiechów.

Polskie Radio Dzieciom nadaje już od 3 lat. Codziennie – wspólnie z Kulfonem i Moniką, Smokiem Adasiem, Leszkiem i Misiem Michasiem oraz innymi wyjątkowymi dziennikarzami – odkrywa przed najmłodszymi słuchaczami radia jak piękny i ciekawy może być świat. O poranku budzi lepiej niż budzik, a w ciągu dnia zaspokaja apetyt na wiedzę i ciekawostki. Wieczorem natomiast kołysze do snu. Każdego dnia dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowują porcję wieści ze świata kultury, sztuki, muzyki, nauki i przyrody. Sięgają do historii, zanurzają się w przeszłość i mówią o przyszłości. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijają wyobraźnię i budują w dziecku kreatywność. Wieczorem natomiast, gdy dzieci już śpią, rodzice mogą posłuchać na antenie porad ekspertów oraz dobrej muzyki

Trzecie urodziny anteny Polskiego Radia dla najmłodszych to także doskonała okazja do spotkań ze słuchaczami. Wyjątkowy urodzinowy koncert odbędzie się 6 kwietnia w Warszawie w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Podczas wydarzenia dzieci obejrzą przedstawienie w wykonaniu „Małej Filmówki – Warszawskiej Szkoły Filmowej”, zobaczą pokaz iluzjonisty, a także usłyszą piosenkę Polskiego Radia Dzieciom w premierowym wykonaniu Dr Witaminki, Oreganek oraz dziennikarzy PRD. W urodzinowym koncercie wystąpi również Joszko Broda. W wielkim finale zabrzmi „100 lat” a na scenie pojawi się tort z lizaków. Podczas całego urodzinowego tygodnia (między 1 a 8 kwietnia 2018 roku) na antenie Polskiego Radia Dzieciom pojawią się audycje nawiązujące do spotkań ze słuchaczami, a także relacje z nich. Każde dziecko może również zadzwonić do radia i osobiście złożyć antenie życzenia oraz wziąć udział w licznych zabawach. Polskiego Radia Dzieciom słuchać można przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz aplikacje na smartfony.

« wstecz