Kuba Strzyczkowski otrzymał Nagrodę Rady Programowej Polskiego za 2017 rok.

Piątek, 6 kwietnia 2018

Kuba Strzyczkowski otrzymał Nagrodę Rady Programowej Polskiego za 2017 rok.

Dziennikarz Trójki został doceniony za cykl audycji publicystycznych "Za, a nawet przeciw" w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Rada Programowa Polskiego Radia co roku nagradza wyróżniających się szczególnymi wartościami dziennikarzy i twórców radiowych. Podejmując decyzję o wyborze laureata, Rada bierze pod uwagę zarówno treść i formę prezentowanych przez dziennikarzy materiałów, jak i ich siłę oddziaływania na słuchaczy.

Kuba Strzyczkowski - dziennikarz Trójki od 1989 roku. Prowadził audycję "Zagadkowa niedziela", a obecnie przygotowuje i jest jednocześnie gospodarzem audycji "Za, a nawet przeciw" oraz popołudniowego, piątkowego wydania "Zapraszamy do Trójki". Autor i współautor tekstów świątecznych piosenek - tzw. "Trójkowego Karpia". Prowadzi trójkowe licytacje, których celem jest zbiórka pieniędzy m.in. dla domów dziecka. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2008 roku został laureatem plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej oraz laureatem Złotego Mikrofonu Polskiego Radia. W 2011 roku otrzymał nagrodę im. Krzysztofa Dzierżawskiego za upowszechnianie idei wolności oraz zdrowego rozsądku. Laureat Złotego Mikrofonu 2008.

Audycja "Za, a nawet przeciw" nadawana jest w Programie 3 cztery razy w tygodniu, od poniedziałku do czwartku w godz. 12.05 - 13.00. Formuła programu opiera się na podejmowaniu ciekawych i ważnych tematów oraz dyskusji między gośćmi dobieranymi według kryterium "za i przeciw". Siła przedstawianych argumentów decyduje o poparciu słuchaczy, którzy dzwonią, piszą i głosują podczas audycji.

Do Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za 2016 rok zgłoszono 7 kandydatur. Poza Kubą Strzyczkowskim z Trójki nominowani zostali: Marcin Kydryński za audycję "Siesta" w Programie 3, Marek Mądrzejewski za audycje publicystyczne "Debaty" w Programie 1, Michał Olszański za cykl audycji "Godzina Prawdy" w Trójce, Beata Płomecka za cykl audycji i korespondencji informujących o działalności Unii Europejskiej, emitowany m.in. w Programie 3, Marta Rebzda za reportaż "Decyzja za cenę życia" w Jedynce oraz Katarzyna Stoparczyk za audycję "Zagadkowa Niedziela" w Programie 3.

« wstecz