Wybory w USA na antenach Polskiego Radia

Środa, 2 listopada 2016
Polskie Radio przygotowało specjalne audycje związane z jednymi z najciekawszych
w historii wyborami w Stanach Zjednoczonych, które odbędą się 8 listopada br.

Obecnie na antenach oraz w Portalu Informacyjnym Polskiego Radia – polskieradio.pl (w zakładce „Ameryka na rozdrożu – finisz kampanii wyborczej w USA”) trwa akcja „Ameryka na rozdrożu”. Reporterzy Michał Żakowski i Wojciech Cegielski codziennie przygotowują bardzo ciekawe relacje związane z kończącą się już kampanią wyborczą w USA.

Polskie Radio 24
W dniu wyborów słuchacze Polskiego Radia będą mogli posłuchać „Amerykańskiej nocy wyborczej w Polskim Radiu 24”, audycji, którą w godzinach 23.00 – 6.00 poprowadzą Grzegorz Ślubowski i Michał Strzałkowski. Gośćmi audycji będą prof. Bohdan Szklarski z Ośrodka Studiów Amerykańskich UW, Michał Baranowski – dyrektor warszawskiego biura The German Marshall Fund of the United States, Jarosław Guzy i dr Jacek Bartosiak, a ze Stanów Zjednoczonych Andrew Michta – politolog oraz Alex Storożynski – szef Fundacji Kościuszkowskiej. W sztabach wyborczych kandydatów będą specjalni wysłannicy Polskiego Radia: w sztabie Donalda Trumpa w Miami – Michał Żakowski, a w sztabie Hilary Clinton w Nowym Jorku – Wojciech Cegielski. Z nimi również zaplanowane są połączenia w czasie nocy wyborczej. Poza tym sprawozdania związane z wyborami w USA zaprezentują korespondenci Polskiego Radia w Pekinie, Moskwie, Berlinie i Brukseli. Po godz. 6.00 na antenie Polskiego Radia 24 prezentowany będzie specjalny, poświęcony wyborom poranek wyborczy.

Jedynka
Program Pierwszy Polskiego Radia zaplanował „Radio nocą” poświęcone amerykańskim wyborom prezydenckim. Program w godzinach 24.00 – 3.00 poprowadzi Agata Kasprolewicz. W audycji dużo amerykańskiej muzyki i opowieści o Ameryce w dwugłosie specjalnych wysłanników – Michała Żakowskiego i Wojciecha Cegielskiego, którzy obok wizyt w dużych miastach, odwiedzali z mikrofonem również mniejsze miejscowości i rozmawiali z ich mieszkańcami o zbliżających się wyborach i życiu w Ameryce. Na poranek zaplanowano specjalne wydanie „Sygnałów dnia”, których współprowadzącym będzie Dariusz Rosiak.

Nasza dziennikarka Magdalena Skajewska będzie rozmawiała z gośćmi nocy wyborczej organizowanej przez Ambasadę USA w Warszawie. Rozmowy będą prezentowane w Polskim Radiu 24 i na antenie Jedynki.

Trójka
W Radiowej Trójce specjalne poranne „Zapraszamy do Trójki”. Współgospodarzem tej audycji będzie Marek Wałkuski – korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych.

« wstecz