X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Symfonia Olimpijska" - wyjątkowe wydawnictwo Polskiego Radia

Czwartek, 6 lutego 2014

 

W przededniu Olimpiady Zimowej w Soczi swoją premierę ma specjalna płyta wydana przez Polski Komitet Olimpijski i Polskie Radio, zawierająca utwór „Symfonia Olimpijska” Marka Sewena w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej. Ekskluzywne wydawnictwo dedykowane jest Piotrowi Nurowskiemu, wieloletniemu prezesowi PKOl-u, tragicznie zmarłemu w katastrofie pod Smoleńskiem.

„Symfonia Olimpijska” powstała z inspiracji Piotra Nurowskiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego w latach 2005-2010, którego marzeniem i dążeniem było przywrócenie olimpijskich konkursów sztuki zgodnie z przesłaniem Pierre’a Coubertin, że człowiek w swojej naturze powinien rozwijać się zarówno fizycznie, jak i duchowo.

Płyta z nagraniem symfonii Marka Sewena w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Łukasza Borowicza została zrealizowana w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Dyrygent podkreśla: Polskie Radio i Polski Komitet Olimpijski chcą zwrócić uwagę, że połączenie sztuki i sportu jest powrotem do pierwotnej idei igrzysk olimpijskich, które były świętem ducha. Marek Sewen tak opisuje utwór: Zaczyna się fanfarami, jak podczas otwarcia imprezy. Później jest rodzaj marsza, czyli prezentacja zespołów. Druga część jest bardzo liryczna i śpiewna, ponieważ na olimpiadzie są też dyscypliny pełne piękna, jak taniec ze wstążką czy gimnastyka. Trzecia część jest motoryczna i dynamiczna, jak byśmy przenieśli się na bieżnię. W części ostatniej ukazane jest natomiast zwycięstwo.

Rozmowy z Markiem Sewenem wysłuchać będzie można już jutro, 7 lutego, w „Poranku Dwójki” (godz. 7.50) oraz w „Muzycznej Jedynce” (godz. 13.20).

Wydawnictwo specjalne, płyta nie na sprzedaż.

« wstecz