X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trwają konkursy Polskiego Radia na najlepsze płyty z muzyką folkową i tradycyjną 2013 roku

Poniedziałek, 3 lutego 2014

Do 17 lutego radiowa Dwójka czeka na zgłoszenia do  konkursów na najlepszą płytę folkową (Folkowy Fonogram Roku) oraz najlepszy album z muzyką tradycyjną (Fonogram Źródeł). Konkursy dotyczą płyt wydanych w Polsce w minionym roku. Zwycięzców poznamy podczas XVII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 15-18 maja br. w Warszawie. 

Regulaminy i formularze konkursowe dostępne są pod linkami:
REGULAMIN KONKURSU NA "FOLKOWY FONOGRAM ROKU 2013"
FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU "FOLKOWY FONOGRAM ROKU 2013"
REGULAMIN KONKURSU NA „FONOGRAM ŹRODEŁ 2013”
FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU "FONOGRAM ŹRÓDEŁ ROKU 2013"
 
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa, z dopiskiem „Folkowy Fonogram Roku” lub „Fonogram Źródeł”. Fonogram może zgłosić wykonawca lub wydawca.

Celem konkursu na Folkowy Fonogram Roku jest promocja muzyki folkowej w Polsce. Mogą w nim uczestniczyć zespoły, które działają w Polsce i wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi świata. Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi od samego początku, czyli od 1998 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w ubiegłym roku zgłoszono do niego 35 albumów, a I nagrodę i tytuł Folkowego Fonogramu Roku 2012 zdobyły ex aequo płyty „Nord” zespołu Kapela ze Wsi Warszawa oraz „Adieu” Adama Struga.

Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie, po raz pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku. Ma na celu promocję muzyki tradycyjnej w Polsce, a o nagrodę ubiegają się zarówno publikacje fonograficzne zawierające nagrania premierowe, jak i archiwalne nagrania muzyków i śpiewaków ludowych. W ubiegłym roku zgłoszono 12 albumów, I nagroda przypadła ex aequo Muzeum Etnograficznemu w Toruniu za płytę „Muzyka ludowa z Kujaw i Pałuk” oraz Muzeum Okręgowemu w Rzeszowie za „Muzykę i śpiew ludowy Podkarpacia”.

Więcej informacji o Festiwalu „Nowa Tradycja” na stronie: http://www2.polskieradio.pl/nowatradycja/

« wstecz