X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus w hołdzie Karolowi Szymanowskiemu

Piątek, 5 października 2007

W piątek 5 października br., podczas X Festiwalu Muzycznego Polskiego Radia, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal zagra specjalny koncert, na który złożą się utwory zadedykowane Karolowi Szymanowskiemu.

 

Dzisiejszy koncert w wykonaniu orkiestry kameralnej, wyjąwszy młodzieńczy utwór Jerzego Fitelberga (syna Grzegorza) – Koncert na orkiestrę smyczkową (II Kwartet smyczkowy), złoży się na specjalnie na tę okazję skompilowane hommage à Szymanowski. Obok żałobnych Metamorfoz Richarda Straussa z 1945 r. usłyszymy skupiony Nokturn Romana Palestra i nostalgiczne Lamento di Tristano Zygmunta Mycielskiego dedykowane pamięci autora Harnasiów. Obie kompozycje polskich autorów, którzy w tym roku obchodziliby setną rocznicę urodzin, ukończone zostały 10 lat po śmierci Szymanowskiego.

Koncert odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie o godz. 19.00. Bilety do nabycia na godzinę przed koncertami w kasie Studia Koncertowego PR im. W. Lutosławskiego, Warszawa, ul. Z. Modzelewskiego 59, tel. (22) 645 54 39.

Rezerwacja: tel. (22) 645 30 87, w godz. 10.00-16.00
Informacje: Program 2 PR, Małgorzata Gmys, tel. (22) 645 52 65, tel. kom. 0 508 011 223, malgorzata.gmys@polskieradio.pl
Program: www.polskieradio.pl/dwojka
Transmisje koncertów Festiwalu na antenie Dwójki (Warszawa 104,9 FM).

Orkiestra Kameralna PR Amadeus - biogram

Agnieszka Duczmal - biogram

« wstecz