X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uroczystość wręczenia Złotych Mikrofonów 2008

Piątek, 17 października 2008

 

19 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2008. W tym roku uroczystość uświetni koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” pt. „Pory roku. Pory życia”, zorganizowany z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Orkiestry i pracy artystycznej Agnieszki Duczmal.

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia, która przyznawana jest osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci do nagrody wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, polityki, realizacji dźwięku oraz korespondencji zagranicznej. Nagroda Złoty Mikrofon ustawiona została i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku.

W tym roku Kapituła Złotego Mikrofonu obradowała pod przewodnictwem Andrzeja Matula. Statuetki Złotych Mikrofonów wręczy laureatom Prezes Zarządu Polskiego Radia SA Krzysztof Czabański.
 
Od 1969 r. Polskie Radio nagrodziło Złotymi Mikrofonami blisko dwustu znakomitych twórców, artystów i dziennikarzy, m.in. Bohdana Tomaszewskiego „za indywidualność sprawozdawcy i reportera sportowego” (1972), Irenę Kwiatkowską „za (…) całokształt wybitnej twórczości aktorskiej w audycjach dla dorosłych i dzieci” (1974), ks. prof. Józefa Tischnera „za gawędę filozoficzną na antenie radiowej” (1991).

 

 

« wstecz